בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עמי איילון העיד במשפט אבישי רביב 
 
 דיון בדלתיים סגורות. איילון בכניסתו הבוקר לבית המשפט (קמרה 2000)   
 
חדשות נענע

ראש השב"כ לשעבר זומן ע"י ההגנה; פרקליטו של יגאל עמיר טוען כי מרשו לא אמר שבני אלון שמע אותו מאיים לרצוח את רבין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רצחתי אף אחד. עמיר בבית המשפט (קמרה 2000)
 לא רצחתי אף אחד. עמיר בבית המשפט (קמרה 2000)   
ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, העיד היום (חמישי) מטעם ההגנה במשפטו של סוכן השב"כ לשעבר, אבישי רביב, בדיון שנערך בדלתיים סגורות. איילון נכנס לתפקידו רק לאחר רצח ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל.

בתוך כך, עו"ד שמוליק קספר, פרקליטו של יגאל עמיר, אמר אמש כי בניגוד לידיעות, עמיר לא ציין בעדותו שח"כ בני אלון שמע אותו אומר שיש לרצוח את ראש הממשלה רבין. לטענת קספר, מדובר במשל בלבד שאמר עמיר בפני כ-120 אנשים, אולם השופטים לא שאלו את עמיר למה בדיוק התכוון.

לדבריו של עמיר, המעיד מטעם ההגנה, הדברים נאמרו בעת שנשא הרצאה בבית חגי בשנת 1995, כשאילון היה מראשי תנועת זו ארצנו. עמיר אמר עוד שאלון הגיב על דבריו, אך סירב לפרט מה היתה התגובה. לעומת זאת, מתעקש עמיר שלא סיפר לרביב על כוונתו לרצוח את רבין: ""אמרתי לרביב שצריך לעשות מעשה ושזו בושה שאף אחד לא מוכן להקריב את עצמו, אבל לא אמרתי לו אף פעם שאני מתכוון לעשות זאת", אמר.

דליה רבין פילוסוף תקפה את ההחלטה שלא לפתוח בחקירה נגד חבר הכנסת בני אלון. אלון טוען שזוהי עלילה שקרית. "המקור להטלת הרפש אומנם מפוקפק אך עדיין צריך שהנושא יבדק ברצינות", אמרה רבין-פילוסוף.

אלון אמר בתגובה לדברי עמיר: "אני לא יודע מה מתרחש במוחו המעוות של הרוצח הזה", אמר בזעם. "לא היו דברים מעולם. לפני שבע שנים הוא רצח ראש ממשלה בישראל, והיום הוא מנסה לעשות לי רצח אופי".

את התייחסותו לרצח ראש הממשלה כ"סיכול ממוקד", הסביר עמיר: "אם אתה יכול לעצור את האדם לפני שעשה את הפשע, במקרה זה אוסלו, אז אתה מבצע את הסיכול הממוקד. לא אחרי המעשה". לדבריו: "החלטתי לעשות את זה לבד כי בדבר כזה צריך הקרבה מלאה. אי אפשר לעשות את המעשה ולברוח. ידעתי שאדם אחד נחוש יכול לעשות את זה רק אם ימסור את החיים שלו".

עמיר, מלווה בשוטרים רבים, התעמת עם העיתונאים הרבים הנוכחים במקום, וטען כלפיהם "זה לא נכון שכיוונתי אקדח לראש של ערבי". אחד העיתונאים אמר בתגובה "כן, התחלת עם יהודים", ואז עמיר ענה: לו "אלה יהודים?".
 

מואשם באי מניעת רצח ראש הממשלה

משפטו של אבישי רביב חודש לפני שלושה ימים. רביב מואשם באי מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין, בעת שהיה סוכן שב"כ. יגאל עמיר זומן כעד מטעם ההגנה במשפטו של רביב, שתבקש להוכיח שהוא מעולם לא התבטא באוזני רביב על כוונתו לפגוע ברבין.

אחיו של יגאל עמיר, חגי עמיר, סירב להעיד במשפט. ובמקום זאת הגישו התובעים את עדותו במשטרה לפיה רביב ידע על כוונות אחיו. סניגוריו של רביב טוענים לעומת זאת כי חוקרי המשטרה היו הראשונים שהזכירו את שמו של רביב, וחגי עמיר ניצל זאת כדי להפליל את רביב.

עוד הם מציינים כי בניגוד לחגי, לא הזכיר יגאל עמיר כלל את רביב בין האנשים שידעו על כוונותיו. בדיון קודם במשפט ביקש הסניגור פלג מהשופטים לקבל כראיה את תמליל חקירתו של יגאל במשטרה ב-9 בנובמבר 95', אבל לפי בקשת התובע שילה התנו זאת השופטים בזימונו של עמיר לעדות כדי שיבהיר את דבריו בחקירה. שילה טען כי לכל אורך חקירתו ניסה יגאל עמיר להסתיר את מעורבותם של אנשים אחרים, ורביב נכלל ביניהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by