בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: מי הכי יפה על המרקע? 

ערבים ברשת: מי הכי יפה על המרקע?

 
 
הארון תחאוכו

ישראל הרסה בפעם העשירית את אוהל המחאה של יו"ר הוועד להגנה על זכויות הבדואים בנגב. סקר: 88% מהפלסטינים חושבים שאמצעי התקשורת המזוהים עם חמאס או פתח מגוייסים ומסיתים. נאנסי עג'רם בקליפ חדש. ויכוח לוהט: מי יפות יותר - הכוכבות הלבנוניות או המצריות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוב זה קורה: אנשי הסיירת הירוקה, מינהל מקרקעי ישראל ושוטרי יס"מ הרסו השבוע את אוהל המחאה של יו"ר הוועד להגנה על זכויות הבדואים בישראל, נורי אל-עוקבי. אתר מחסום מדווח כי זו הפעם העשירית בתוך שנה שהרשויות הורסות את אוהל המחאה של אל-עוקבי, במחאה על הפקעת אדמות כפרו אל-עראקיב ובניית היישוב היהודי גבעות בר על אדמותיו.
 
פעם עשירית. אל-עוקבי (מחסום)
 פעם עשירית. אל-עוקבי (מחסום)   
אל-עוקבי הקים את אוהל המחאה ב-14 באפריל 2006, על אדמת כפרו שנמצא סמוך ליישוב חורה על הכביש המוביל לערד. אנשי הכפר נעקרו מאל-עראקיב עוד בנובמבר 1951, לאחר שהממשלה התחייבה בפניהם כי יחזרו לאדמותיהם בתוך שישה חודשים ואיכלסה אותם בחורה. אולם, הממשלה הפרה את הבטחתה ועד היום ממתינים התושבים לקבל את האפשרות לחזור לאדמותיהם שנגזלו מהם.

אל-עוקבי: "הם גזלו מאיתנו כ-19 אלף דונם והקימו עליהם את היישוב היהודי 'גבעות בר'. אבא שלי ניסה לחזור לאדמתו בשנות החמישים, בתקופת השלטון הצבאי, ונעצר ונכלא. מאז אותו יום בו נעקרנו מהכפר נאבקים התושבים מול הרשויות שמתעלמות מאיתנו, אף שהצגנו להן מסמכים מזמן המנדט הבריטי שמעידים על קיום הכפר מאז שנת 1937. יש ברשותי גם תוכניות של הכפר ותמונות אוויר מתקופת המנדט הבריטי".

לדברי אל-עוקבי, אנשי הרשויות החרימו מהאוהל ציוד וכלים ששימשו אותו לקבלת מבקרים ותומכים מהארץ ומחו"ל. לטענתו, הם סירבו למסור לידיו רשימה של הפריטים שהוחרמו והתעלמו מבקשתו להציג צו בית-משפט המורה על הריסת האוהל. בשנה האחרונה החרימו הרשויות שני כלי-רכב וציוד רב שהיו בבעלותו של אל-עוקבי, ובחודש אפריל הוא הותקף על-ידי אנשי משטרה ונגרמו לו חבלות. בית-המשפט אף אסר על אל-עוקבי להתקרב או לבקר את חורבות הבית בו נולד.

אדם קלר, פעיל בתנועת גוש שלום, אומר כי "זה פשוט מוזר ונדיר לאסור על אדם לבקר את האדמה עליה נולד. דבר זה לא קרה לאף אדם במדינה. אסור לאל-עוקבי לחצות את דרך העפר הקרובה מהכפר, לכן הוא יושב בגבעה בקרבת מקום ומתבצר באוהל. אנו תומכים בו ומדי תקופה אף מארגנים ביקורים קבוצתיים של אנשי שלום מהארץ ומחו"ל". או-עוקבי מוסיף: "נשבעתי שאמשיך למחות ולהתבצר על אדמת אבותיי עד שישראל תכיר בזכויותינו ותחזיר את אדמתנו שנגזלה בשנות החמישים. רק המוות ירחיק אותי וישים קץ למאבקי הצודק".
 

סיקור חד-צדדי

 
סקר "מען" מראה כי רוב הפלסטינים רואים באמצעי התקשורת המזוהים עם תנועות חמאס ופתח "לא אובייקטיביים", ואף מגוייסים בסיקור האירועים האחרונים של הלחימה הפנים-פלסטינית ברצועת עזה.
 
 
בסקר השתתפו 9,950 מגולשי האתר של "מען" בשבוע החולף. המשתתפים התבקשו לענות על השאלה האם אמצעי התקשורת הנ"ל מכסים באובייקטיביות את הלחימה הפנים-פלסטינית.

88.38% מהמשתתפים ראו כי אמצעי התקשורת הללו הם בלתי-אובייקטיביים ואף מתגייסים נגד התנועה "היריבה". לעומתם, 6.87% ראו כי אמצעי תקשורת אלה פועלים במקצועיות ומעבירים תמונה אמיתית למתרחש. 4.74% מהמשתתפים לא הביעו דעה בנושא.

ובתוך כך דווח כי צה"ל מנע השבוע כניסת שלושת היומונים הפלסטינים המרכזיים (אל-קודס, אל-חיאת ואל-איאם) לרצועת עזה ביום השני ברציפות.
 

מבזקים * מבזקים * מבזקים * מבזקים * מבזקים * מבזקים * מבזקים * מבזקים

• שחקן הקולנוע ההוליוודי, רוברט רדפורד, הרצה השבוע בפני סטודנטים באיחוד האמירויות הערביות ודיבר על הצורך בתקשורת בין תרבויות. לדבריו, הקולנוע יכול למלא תפקיד חשוב ביצירת הדיאלוג הבינתרבותי.
 
לפי האתר arab insider, הרצה רדפורד בפני סטודנטים באוניברסיטת זאיד שבאבו דאבי והדגיש את הקשר בין הסרטים לבין החינוך. רדפורד ציין כי אין להסתמך על התקשורת בלבד כמקור היחיד למידע על תרבויות אחרות.

"למרבה הצער אני סבור כי כיום ובעידן זה אין אנו יכולים להסתמך - ואני לא מדבר רק על ארצי - על המדיה בכדי להגיד לעצמנו בדיוק מהי האמת ובייחוד לגבי תרבויות אחרות", הצהיר הכוכב האמריקני. רדפורד, שזהו ביקורו הראשון במדינה, הצהיר כי הוא מתרשם עמוקות מהמקום.

• קבוצה של חוקרים מאוניברסיטת אל-אזהאר המצרית, הנחשבת למוסד הלימודי החשוב ביותר ללימודי האיסלאם הסוני, עומדת להגיע לטהראן כדי לבדוק אפשרות להקמת פקולטה מקומית ללימודי דת. ההחלטה התקבלה בעקבות פגישה בין האימאם של אל אזהאר, שיח' טאנטאווי לבין הנספח המסחרי של איראן היושב בקהיר, מוחמד זאמני.

• בערב הסעודית טוענים כי איתרו באר ייחודית. כפי שניתן להתרשם פרץ רוח חזק וקבוע יוצא מהבאר. בסעודיה טוענים כי מדובר בתופעה גיאולוגית נדירה שלא ניתן להסבירה. לצפייה בסרטון לחצו כאן »

• קליפ חדש עם ילדים לזמרת הלבנונית, נאנסי עג'רם. לצפייה »
 

מי הכי יפה על המרקע?

דליה אל-בחירי, כוכבת מצרית צעירה בתחילת דרכה, אינה מרוצה כלל מ"הפלישה" הלבנונית לקולנוע המצרי על חשבון השחקניות המצריות.
 
מתמוגגת. אל-בחירי (www.sayidaty.net)
 מתמוגגת. אל-בחירי (www.sayidaty.net)   
וכך היא טוענת: "לדעתי, הכוכבות המצריות אינן פחות יפות מהכוכבות הלבנוניות או הסוריות. אני נגד הליהוק של לבנונית לתפקיד בת מצרים מאחר שהלהג שונה והדבר מקשה לשכנע את הקהל", הצהירה הכוכבת היפיפיה.

לפי arab insider, אל-בחירי טוענת כי כניסת היפיפיהות הלבנוניות לקולנוע המצרי יוצרת סחרור מבחינת השכר. "כששחקנית מצרית מגלה שבמאי מציע לזמרת הייפא והבי הלבנונית 4 מיליון לירות מצריות - למה שהיא לא תדרוש סכום דומה?"

לאחרונה פנו במאים מצריים לזמרות הפופלריות מלבנון, והבי ואליסה, והציעו להן תפקידים ראשיים בסרטים מצריים. הדבר עורר ביקורת בקרב השחקניות המצריות ואל-בחירי היא הראשונה שמביעה שאט נפש מהתופעה בפומבי.
 
לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף:
http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by