בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוזלה בתעריף מבחן חוזר לתיאוריה 

הוזלה בתעריף מבחן חוזר לתיאוריה

 
 
הארון תחאוכו

שר התחבורה, שאול מופז: תעריף מבחן חוזר לתיאוריה יוזל מ-116 ל-40 שקלים בלבד. החל מ-2 בספטמבר 2007 יפעילו שלושה זכיינים פרטיים את מערך מבחני התיאוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשורה טובה ללומדי הנהיגה: החל מ-2 בספטמבר 2007 יוזל התעריף למבחן עיוני (תיאוריה) חוזר מ-116 שקלים כיום ל-40 שקלים בלבד, זאת לאחר שוועדת הכספים של הכנסת אישרה את הצעתו של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז, להוזלת התעריפים.
 
 
הוזלת התעריפים מבוצעת במסגרת הרפורמה שמנהיג מופז במבחני התיאוריה במטרה לשפר את השרות ולקצר את זמן ההמתנה למבחנים.

על פי התוכנית, החל מ-2 בספטמבר יפעילו זכיינים פרטיים את מערך מבחני התיאוריה הנדרשים לצורך קבלת רשיון נהיגה. שלושת הזכיינים שזכו במכרז הם: מכללת מנפאור, מכללת סכנין וחברת טלדור. כל זכיין יהיה אחראי לתפעול מערך המבחנים באחד משלושת המחוזות בארץ, ירושלים והדרום, מרכז וצפון. בסך הכל יופעלו כ-25 אתרים בכל רחבי הארץ.

מבחני התיאוריה יערכו לראשונה באמצעות מחשבים מתקדמים שיזהו את הנבחנים ויצלמו אותם באמצעות מצלמת אינטרנט. צילום הנבחנים נועד למנוע זיופים או ניסיונות התחזות במבחני התיאוריה. כיום מתבצעים מבחני הנהיגה העיוניים בכתב, באמצעות טפסים הנבדקים על ידי בוחנים של אגף הרישוי.

כל נבחן יעבור זיהוי מיוחד באמצעות השוואת תמונתו שצולמה במצלמת האינטרנט עם התמונה שבמאגר התמונות המרכזי של משרד התחבורה. נתוניו של הנבחן יוזנו למחשב משרד התחבורה לצורך קביעת זכאותו לביצוע הבחינה וכדי לוודא כי הנבחן אינו נמצא תחת שלילה או פסילה של רישיון הנהיגה.

מבחן התיאוריה החדש יורכב מ-30 שאלות אמריקאיות. לכל שאלה ארבע תשובות אפשריות ורק תשובה אחת נכונה. יש לענות לפחות על עשרים ושש שאלות נכונה כדי לעבור את המבחן. זמן המבחן יוגבל לראשונה ל-40 דקות בלבד. לאחר תום הזמן לא יתאפשר לנבחן להמשיך בבחינה. כיום המבחן אינו מוגבל בזמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by