בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל קאעידה תיכנן לפגוע ביעדים ישראליים בירדן 
 
 אבו מוסאב אל-זרקאווי. תכנן את הפיגועים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר ראש ממשלת ירדן והוסיף כי החשוד העיקרי בתכנון ההתנקשות והפיגועים הנו אזרח ירדני המקורב לאוסאמה בן לאדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת ירדן, עלי אבו אל רארֶבּ, אמר היום (רביעי) כי שני העצורים שנתפסו לאחר שרצחו ברבת עמון את הדיפלומט האמריקני, לורנס פולי (62), תכננו פיגועים גם נגד יעדים ודיפלומטים ישראליים והתכוונו לפגוע גם בבכירים ירדניים ובמשקיעים זרים.

העצורים, יאסר פתחי איברהים, אזרח ירדן, וסאלם סעיד סאלם בין-סועאד, אזרח לוב, הודו בהשתייכות לארגון אל קאעידה. בהודעה שהוציאה ירדן לאחרונה נאמר כי סועאד השתתף בסדרת אימונים במחנות באפגניסטן, ונכנס לירדן לפני מספר חודשים בעזרת דרכון טוניסאי מזויף.

אל רארב אמר כי בכך חוסלה לפי שעה פעילות אל קאעידה במדינה. "אנו מאמינים כי אין עוד מבוקשים בירדן, למרות שאנו עדיין פוקחים עין". אמר ראש ממשלת ירדן והוסיף כי רשת הטרור נמצאת כעת מחוץ לירדן.

עם זאת, גורמים דיפלומטיים במדינה טוענים כי מעצרם של השניים מהווה רק את קצה הקרחון, וכי קיימת בירדן נוכחות רחבה של ארגון הטרור. לטענתם, תאי טרור רדומים מרושתים במדינה וממתינים לרגע הנכון לפעולה.

ראש ממשלת ירדן אמר עוד כי ראש החולייה, אבו מוסאב זרקאווי, החשוד העיקרי בתכנון ההתנקשות והפיגועים, הנו אזרח ירדני המקורב לאוסאמה בן לאדן, וכי ככל הנראה הוא מסתתר סמוך לגבול איראן-עיראק.

ירדן מסרה עוד כי אל-זרקאווי תכנן לבצע פיגועים במלונות בירדן בזמן חגיגות סוף המילניום. זרקאווי נמלט מאפגינסטן לאחר המתקפה האמריקנית, משם הגיע לאיראן ולאחר מכן לעיראק. בארה"ב מכירים אותו כמומחה לנשק כימי וביולוגי.
 

הסדר האבטחה של פולי הותירו אותו חשוף

 
בבוקרו של 28 באוקטובר ארבו השניים לדיפלומט, כשיצא מביתו במטרה להגיע לעבודה. וכשעמד להיכנס למרצדס שלו, ירו בו 8 כדורים מאקדח 7 מ"מ. אשתו הזעיקה את המשטרה, ופולי מת מפצעיו לאחר זמן קצר.

המשטרה חושדת כי פולי נבחר למטרה, משום שהסדרי האבטחה שלו הותירו אותו חשוף. הוא שירת כמנהל אדמיניסטרטיבי בכיר בסוכנות האמריקנית לפיתוח בינלאומי בירדן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by