בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החינוך יוזם מהפכה בשיטת הגביה מהורים 

משרד החינוך יוזם מהפכה בשיטת הגביה מהורים

 
 
אפרת פארי

על פי היוזמה המוסד לביטוח לאומי יגבה תשלומים מהורים בהתאם למצבם הכלכלי. מנגנון זה יחליף את השיטה הנהוגה כיום, לפיה מנהלי בית הספר גובים את התשלומים בעצמם. הסכומים עליהם מדובר ביוזמה החדשה גבוהים בצורה משמעותית מאלו שנגבים כיום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד החינוך מציג היום (שלישי) בפני ועדת החינוך של הכנסת יוזמה שתשנה את אופן גביית התשלומים מהורים בבתי הספר, ובפועל תייצר מס חדש.
 
מציעה לגבות תשלומים דיפרנציאליים. תמיר (צילום: חדשות 10)
 מציעה לגבות תשלומים דיפרנציאליים. תמיר (צילום: חדשות 10)   
על פי המתכונת הנוכחית, התשלומים נגבים על ידי המנהלים של המוסדות החינוכיים ו-ועדי ההורים. התוכנית החדשה מציעה שכתחליף לתשלום הזה, ישלם כל הורה לביטוח לאומי על פי מצבו הכלכלי. המטרה היא לגבות תשלומים דיפרנציאליים בהתאם למצבן הכלכלי של המשפחות, כפי שהוא מופיע בנתוני המוסד לביטוח לאומי.

בהתאם ליוזמה, הסכום המינימאלי אותו ניתן יהיה לגבות מהורי תלמיד יסודי יעמוד על 284 שקלים לשנה, בעוד שהסכום המקסימלי, לעשירון הטיפוח העליון, יעמוד על 1,740 שקלים לשנה. בחטיבת הביניים, בהתאמה, יהיו הסכומים היחסיים 284 ו-2868 שקלים לשנה. בתיכון יהיו טווח התשלומים בין 284 ל-3,147 שקלים. הצפי הוא ששימוש בביטוח הלאומי לצורך הגביה, יגדיל משמעותית את סך הגביה מההורים.

"להרחיק את הגביה מבתי הספר"

הסכומים שייגבו מההורים יחולקו בין המוסדות השונים בהתאם להחלטת משרד החינוך. כך למשל, יהיה באפשרות המשרד להגדיר תוספות תקציב שיינתנו למוסדות מסוימים בעלי צרכים מיוחדים. במהלך הדיון בכנסת הסבירה שרת החינוך, יולי תמיר, כי המטרה היא להרחיק את הגביה מבתי הספר כדי לייצר פרוגרסיביות בגביה, וגם לאפשר חלוקת משאבים על פי שיקולים של המשרד.

יושב ראש ועדת החינוך בכנסת, מיכאל מלכיאור, טען כי הבעיה בהצעה היא "שאנחנו בונים מנגנון שלא כולל את התפיסה לפיה חינוך בישראל צריך להינתן בחינם". עם זאת, הוא הוסיף כי לרעיון יש גם יתרונות רבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by