בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תגיש כתב אישום נגד בכיר החמאס מרזוק 
 
 מרזוק. נמצא מחוץ לארה``ב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים בארה"ב מסרו כי כתבי אישום יוגשו נגד מוסא עבדל מרזוק, אשתו וחמישה חשודים נוספים בהעברות כספים לארגון טרור; מרזוק גורש מארה"ב ב-1997

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים ברשויות החוק בארה"ב מסרו היום (רביעי) כי הרשויות בארה"ב מתכוונות להגיש כתב אישום נגד בכיר החמאס, מוסא עבדל מרזוק, אשתו וחמישה אחים העובדים בחברת מחשבים בטקסס יואשמו בהפרת האיסור על העברות כספים לארגוני טרור. זהו כתב האישום הראשון שתגיש ארה"ב נגד בכיר בחמאס. מרזוק גורש מארה"ב ב-1997.

האישומים כוללים הפרות ייצוא, מתן הצהרות כוזבות, קשירת קשר, הלבנת כספים וכאמור, העברות כספים לארגוני טרור.

ראסם אלאשי, אחד מהאחים המשמש כסגן יו"ר חברת המחשבים בה הועסקו, הנו גם יו"ר קרן הארץ הקדושה לסיוע ופיתוח, קרן הצדקה האיסלמית הגדולה ביותר בארה"ב. ממשלת ארה"ב הכריזה על הקרן כעל ארגון טרור וסגרה אותה ב-2001.

עוד נמסר כי אלאשי ואחיו יואשמו גם במכירת מחשבים וחלקי מחשבים לסוריה ולוב, עליהן הכריזה ארה"ב כמדינות התומכות בטרור. מרזוק ואשתו שוהים מחוץ לארה"ב ככל הנראה במזרח התיכון. יתר הנאשמים נמצאים במעצר לאחר שנעצרו היום בדאלאס.

מרזוק החביא, לפי החשד, את פעולותיו הכספיות והשתמש לשם כך בחברת המחשבים. ב-1995, הכריזה ממשלת ארה"ב על מרזוק כעל טרוריסט שפעילותיו מאיימות על תהליך השלום במזרח התיכון. הכרזה זו הוציאה מחוץ לחוק כל פעילות או מגע עמו. לפי האישומים המשיכו האחים לעסוק בהעברות כספים עם מרזוק לאחר מכן.
 
 
האחים מואשמים גם בנסיון להסתיר כי משלוחי המחשבים נועדו להגיע ללוב, על ידי העברתם באמצעות חברות משלוחים ממלטה, ובהכרזה כוזבת כי לא נדרש רשיון למשלוח המחשבים לסוריה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by