בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצובר: הפינוי היה חסר טעם - נשוב לשם בקרוב 
 
 המתנחלים רוצים להקים רצף התיישבותי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זאת, אם הממשלה לא תקים רצף התיישבותי בין קרית ארבע לחברון; המתנחלים דורשים להקים במקום בו נהרגו 12 ישראלים לפני חודש, מאחז צבאי משמעותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות צה"ל ומשטרה פינו הבוקר (חמישי) את המאחז הבלתי חוקי "גיבורי חברון", שהוקם בציר המתפללים, במקום בו נהרגו לפני כחודש 12 חיילים, לוחמי מג"ב וחברי כיתת הכוננות של קרית ארבע. שלושה מתנחלים נעצרו, וצה"ל עזב עם הבטחה להקים במקום עמדת תצפית ושמירה.

לאחר הפינוי אמר צבי קצובר ראש מועצת קרית ארבע שהפינוי היה חסר טעם, וכי המתנחלים ישובו למקום בקרוב. "אם אנחנו נראה שראש הממשלה לא מקיים את הבטחתו לרצף ולביטחון בציר בין קרית ארבע לחברון, קיבלנו החלטה שאנחנו נחזור ונעלה עד שנראה שהדברים מסתדרים כמו שסוכם".

על הפינוי החליט צה"ל, לאחר שנכשל המשא ומתן עם המתנחלים, שדרשו להקים במקום הפיגוע בסיס צבאי גדול ומשמעותי, שיוכל להגן על המתפללים בדרכם לתפילות במערת המכפלה. במקביל, נפגש הלילה ראש הממשלה, אריאל שרון, עם מזכ"ל תנועת אמנה, זאב חבר, בניסיון למצוא פשרה שתמנע פינוי בכוח.

המתנחלים אמרו, שיתפנו מרצון, אם יוקם מאחז צבאי במקום. אולם, לאחר שנפוצה השמועה על הפינוי המתוכנן, התרכזו במאחז מאות מתנחלים ופעילי ימין, כדי למנוע את הפעולה.

בשעה 04:22 בבוקר הגיעו למאחז 300 שוטרים ונעמדו בשלשות בגשם השוטף ובקור מול חמשת הקרוואנים שהוצבו במקום. בשוטרים קראו למתנגדי הפינוי לעזוב את המקום, משום שהם נמצאים בשטח צבאי סגור. המתנחלים עמדו לשירת התקווה.

לאחר מכן החלו דחפורים להרוס את המבנים וליישר את השטח. מלבד הקרוואנים היו במקום קונטיינרים, אוהלים ובדונים. כאמור, הפינוי צפוי להסתיים במהלך הבוקר. במהלך הפינוי נשמעו קריאות מצד המתנחלים לחיילים לסרב פקודה. מצה"ל נמסר שהופקו לקחים מפינויו האלים של מאחז "חוות גלעד". בין השאר, הובאו חניכות בקורס צוערות של המשטרה, כדי לפנות את הנשים.
 

אסור לבנות על קרקע פלסטינית

 
שר הביטחון הודיע אמש כי המאחז אינו חוקי משום שנבנה על קרקע פלסטינית פרטית. המתנחלים דורשים כי צה"ל ימשיך להרוס את הבתים הפלסטינים באזור, כדי ליצור רצף טריטוריאלי של התיישבות יהודית מקרית ארבע ועד למערת המכפלה.

מלבד המשפחות ברוכות הילדים, שהגיעו למאחז החדש, מתקיימים במקום שיעורי תורה ותפילות, ותלמידים מקיימים תורנות-נוכחות כמעט מדי יום, כשהם יוצאים מבתי הספר למספר שעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by