בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במקרה של התקפת טילים, אנחנו לא מוכנים 

במקרה של התקפת טילים, אנחנו לא מוכנים

 
 
עריכה: ניר הופמן

דו"ח של ועדת התאחדות התעשיינים בעקבות המלחמה: כמחצית מהמפעלים המכילים חומרים מסוכנים אינם ערוכים למתקפת טילים. הוועדה קבעה כי המפעלים במפרץ חיפה מאיימים על איכות חיי התושבים. עוד בדו"ח: המלחמה האחרונה היוותה מתיחה עד קצה גבול היכולת להסתדר בתנאי חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח פנימי של הוועדה ללקחי מלחמת לבנון השניה שהקימה התאחדות התעשיינים קובע: רוב המפעלים בישראל לא ממגנים חומרים מסוכנים בתחומם, ואינם מוכנים למתקפת טילים. כך דווח הבוקר (חמישי) ב"הארץ". הדו"ח קובע בנוסף, כי כמות החומרים המסוכנים במפרץ חיפה "מהווה איום על איכות החיים של תושבי האזור".
 
"איום על איכות חיי התושבים". מפרץ חיפה (חדשות 10)
 "איום על איכות חיי התושבים". מפרץ חיפה (חדשות 10)   
מבדיקת הוועדה עולה כי כמחצית מהמפעלים בהם יש חומרים מסוכנים ממוקמים באזור המרכז, אך מרביתם אינם ממוגנים כלל, ולא ערוכים לאפשרות של מתקפת טילים עתידית. בדו"ח הוועדה נכתב כי "קיימים ארגונים רבים שאינם מקדישים תשומת לב למצב אפשרי של מלחמה ספונטנית, שתכניס אותם לטווח הפגיעה. לראיה, חלק משמעותי מהמפעלים במרכז אינם עושים דבר להיערכות לקראת מלחמה.יתר על כן, נראה כי בשל עומס המטלות הקשורות לניהול שוטף של העסק, קיימת נטייה לדחות למועד לא ידוע את ההתארגנות לקראת מלחמה".

"במציאות של מלחמה מתמשכת, נראה כי מעבר לחודש ימים, תתרחש קריסה הדרגתית של עסקים, מצב שעלול ליצור אפקט דומינו והשבתת התעשייה", נכתב בדו"ח. לדברי חברי הוועדה, סיומה של המלחמה האחרונה אחרי חודש היה "מתיחה עד קצה גבול היכולת להסתדר בתנאי חירום".

"רבים מציינים כי לו המלחמה היתה נמשכת חודש נוסף, היו אוזלים חומרי הגלם. הפגיעה באפשרויות היבוא והיצוא היתה גורמת לנזקים בלתי הפיכים למפעלים רבים והירידה בפעילות ובמחזורי המכירות היו במידה רבה מכת מוות לעסקים", נטען בדו"ח.

למרות הממצאים על נכונות מפעלים לספוג הפסדים במלחמה, מתוך תחושה שצריך לתרום למדינה במצב קשה, כותבים חברי הוועדה כי הציבור התאכזב מהתנהלות התאחדות התעשיינים: "נמצא כי במישור הרגשי הותירה המלחמה עצב גדול מכעס. המלחמה הותירה מידה רבה של אכזבה מהתנהלותה, הציניות והפקרת התושבים לאורך זמן, הפופוליזם והפוליטיזציה של חלקים נרחבים במדינה, לרבות גופים כמו התאחדות התעשיינים".

חברי הוועדה מסכמים את הדו"ח באומרם כי המלחמה הביאה למשבר אמון בין המפעלים לממשלה: "יותר ויותר מפעלים מבינים שאין על מי לסמוך בחירום וכי עליהם לעשות יותר בכוחות עצמם . למרות זאת, קיימת ציפייה מהתאחדות התעשיינים שתלחץ על הממשלה שתסייע לתעשייה להיערך להמשך ייצור מלא גם בתקופות של מלחמה, לאורך זמן, בדגש על הבטחת שינוע מוצרים בישראל ולחו"ל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by