בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל נערכת למלחמה במפרץ; חשש מדחיית הבחירות 
 
 המערכת תזהה את הבזקי הטילים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מערכת חדשה לזיהוי טילים נרכשה לאחרונה; מורכבת משלוש מצלמות שיוצבו במרכז הארץ ויזהו נפילות; פיקוד העורף יצייד אוטיסטים במסכות מיוחדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הביטחון ממשיכים להיערך לקראת מלחמה צפוייה במפרץ. זאת, על רקע הודעת הממשל האמריקני שבמקרה של מלחמה, תתקוף עיראק את ישראל בנשק ביולוגי וכימי.

במהלך הלילה ערך פיקוד העורף באזור גוש דן אימונים בשימוש במערכת חדשה לזיהוי טילים, שמטרתה לאתר את מיקומם המדויק של נפילת טילים, ולזהות את סוג הנפל. המערכת, ששמה "מקדש רומי", פותחה על ידי חברת ממ"ד שורק.

המערכת מורכבת משלוש מצלמות, שהותקנו על בניינים גבוהים באזור המרכז. המצלמות אמורות לזהות את ההבזק שנותר מפיצוץ הטיל, ולערוך חישוב מהיר של מיקום הנפילה.

סא``ל אילן שושן, קצין המודיעין של פיקוד העורף, מספר: "המערכת אומרת לנו היכן הטיל נפל ממש בפרק זמן קצר, מיד לאחר הנפילה, ומאפשרת לכוון את הצוותים המקצועיים".

במהלך התרגיל נורו זיקוקים, כדי לבדוק כיצד מצליחה המערכת לנטר את מיקומם."המטרה שלנו היא לשחרר את האזרחים במהירות המקסימלית מהמקלטים וממסכות האב"כ. לשם כך אנחנו מבקשים לנטר ולאתר במהירות האפשרית את מקום נפילת הטילים", אמר סא"ל ששון.

במטחי הטילים הראשונים, תופעל אזעקת אזהרה בכל רחבי הארץ, אולם בהמשך, לאחר שהחיילים יצברו ניסיון ובמערכת תוכיח עצמה בזמן אמת, תופעל האזעקה רק באתרי הנפילות. בשאר חלקי הארץ יוכלו התושבים להמשיך בחיי שיגרה. שם הקוד החדש של אזעקת האמת יהיה "חומת ברזל".

בתוך כך, פיקוד העורף הצטייד בערכות מגן חדשות מדגם "קיסר", שיחולקו לאוכלוסית האוטיסטים והמפגרים בארץ. מפקד רענון ערכות המגן, אל"מ איתן בן משה, אמר שהערכה החדשה נוחה ומאפשרת ראיה רחבה. כן נערכים בפיקוד לחלק ערכות מגן לעשרות אלפי העובדים הזרים ובני משפחותיהם, שיתבקשו לשלם פקדון עבור הערכות. ערכות מגן יועברו גם לבתי מלון עבור התיירים.
 

הבחירות עלולות להידחות בשל המלחמה

 
פרשני ובכירים פוליטיים מעריכים, שארה"ב תתקוף את עיראק באמצע ינואר. אם אכן תגשם נבואה זו, תיאלץ ישראל לדחות את הבחירות שנקבעו לתאריך 28 לינואר. גורמים במערכת הפוליטית אמרו היום, שלא ניתן יהיה לנהל מערכת בחירותתקינה, בשעה שתושבי המדינה יהיו עסוקים בהכנות לקראת המלחמה.

כל המערכות והמגזרים במדינה יהיו שרויים בהמולת ההכנה, כך צופים הגורמים, ובמקרה כזה, לא יהיו מספיק אנשים שיקדישו מזמנם וממרצם לבחירות. בנוסף, הטילים עלולים לסכן קהלי אנשים, בייחוד אם יהיו הפצצות כימיות וביולוגיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by