בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קליפורניה: נעצרו מאות מהגרים מוסלמים  
 
 לוס אנג`לס. מאות עצורים בעיר הסרטים    
 
חדשות נענע

המהגרים ברובם אזרחים איראנים נעצרו לאחר שנענו לחוק חדש שדרש להתייצב ולהרשם במשרדי ההגירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראשי ארגונים איסלאמיים בקליפורניה דיווחו היום (חמישי) כי לפחות 500 מוסלמים נעצרו בעיר לוס אנג'לס, במחוז אורנג' ובסאן דיאגו בשלושת הימים האחרונים בעקבות תוכנית לאומית כנגד הטרור.

המעצרים הובילו להפגנות של מאות איראנים מחוץ למשרדי ההגירה בלוס אנג'לס. המפגינים החזיקו שלטים עליהם נכתב "מה הלאה? מחנות ריכוז?" ו-"מה קרה לחופש ולצדק?".

דובר מחלקת ההגירה אמר כי אין בכוונתו לפרסם את מספר העצורים. ראש ארגון זכויות האדם בקליפורניה השווה את המעצרים, למעצר האזרחים האמריקנים ממוצא יפני במחנות מעצר, בזמן מלחמת העולם השניה. עוד אמר כי: "אני חושב שזה מזעזע מה שקרה, זה מזכיר לי את תקופת מלחמת העולם השניה. אנחנו מקבלים עשרות שיחות טלפון מאנשים. האנשים שנעצרו שיתפו פעולה עם המשטרה ובתמורה הם נעצרו".

אחד מהפעילים המוסלמים טען כי בתי המעצר בקליפורניה כל כך צפופים, ולכן סביר להניח שהעצורים צפויים להשלח לבתי מעצר באריזונה, שם הם יאלצו להמתין שבועות אם לא חודשים עד שיגיעו לדיון בעינינם בפני שופטי ההגירה או גרוע יותר, לגירוש מהמדינה.

המעצרים נעשו כחלק מתוכנית מיוחדת שיצאה לפועל אחרי ה-11.9. התוכנית דרשה, כי כל הגברים מעל גיל 16, ממוצא של אחת המדינות הנמצאות ברשימה של 20 מדינות ערב, שאינם נמצאים במעמד של אזרחי קבע בארצות הברית, להרשם ברשויות ההגירה האמריקניות.

יום שני היווה את המועד האחרון לגברים ממוצא איראני, עיראקי, סורי, לובי וסעודי לבוא ולהרשם ברשויות. המעצרים הראשונים התקיימו במדינת קליפורניה בה שוהים כ-600 אלף מהגרים איראנים ומשפחותיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by