בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי הבדואים בנגב: נקים מחנה פליטים ליד הכנסת 

מנהיגי הבדואים בנגב: נקים מחנה פליטים ליד הכנסת

 
 
ניר הופמן

המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים בנגב מזהירה: אם לא תיפסק הריסת הבתים בכפרים, נקים מחנה פליטים בדואי מול הכנסת, ונפנה לאו"ם בבקשת עזרה. יו"ר המועצה, חסין אלרפאיעה: המשך הריסת הבתים מחבל במרקם היחסים באזור, ומעודד את הפשיעה בקרב הצעירים הבדואים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם בקרוב יוקם מחנה פליטים בדואי מול הכנסת? המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים בנגב הודיעה היום (ראשון) כי אם לא תופסק הריסת הבתים על ידי ישראל, תקים מחנה פליטים ליד משכן הכנסת, ותבקש את הגנת האו"ם.
 
כפר בדואי בנגב (צילום: סהר סופר)
 כפר בדואי בנגב (צילום: סהר סופר)   
יו"ר המועצה, חסין אלרפאיעה, אמר כי בעקבות המשך הריסת הבתים בכפרים הלא מוכרים בנגב, מתכוונת המועצה להחריף את מאבקה. "אין שום שינוי במדיניותה של ממשלת ישראל בכל הנוגע לסוגיית הכפרים הבלתי מוכרים, והריסות הבתים נמשכות מבלי להתחשב במצבם של האנשים והעובדות בשטח, כאשר המדינה לא מציעה שום פתרון לאלה שהיא הורסת את בתיהם - דבר שמנוגד לכל חוק", הודיע אלרפאיעה.

"הבעיה שלנו הינה פוליטית ולא משפטית, אנחנו נמצאים על אדמותינו מלפני קום המדינה. לכן אם לא תופסק הריסת הבתים, אנו נקים, בקרוב, מחנה פליטים ליד משכן הכנסת, לבדואים שבתיהם נהרסו על ידי הרשויות, ובמקביל נבקש את הגנת האו"ם".

לפני כחודש הרסה ישראל כ-30 מבנים בכפר הבדואי הלא מוכר אל-טוויל בנגב, סמוך לצומת גורל. ממועצת הכפרים הלא מוכרים נמסר כי ההריסות הותירו 100 איש ללא קורת גג. ביישוב נהרסו מבנים, אוהלים ובתי פח. זו הפעם השישית בשנה האחרונה בה הורסים מבנים בכפר, שנמצא זה זמן רב במאבק עם הרשויות. תושבי אל-טוויל הועברו, לאחר קום המדינה, בידי הממשל הצבאי לאזורים הסמוכים לחורה ולקייה, אך לא יכלו להישאר שם בגלל תביעות בעלות של משפחות אחרות. לכן, רבים מהם שבו ב-20 השנים האחרונות לאדמתם המקורית.

מנהל מקרקעי ישראל מסר אז בתגובה, כי "המינהל פינה 24 פלישות באזור צומת גורל. אלו פלישות שמתבצעות בפעם השביעית השנה, אל אותו המקום. לפולשים הם בתים ביישוב לקייה. המינהל פנה אוהלים, מגורי חיות וסככות".

לדברי אלרפאיעה, המשך הריסת הבתים מחבל במרקם היחסים באזור, ומעודד את הפשיעה בקרב הצעירים הבדואים. "המועצה התריעה את הראשיות על המצב החמור בכפרים הבלתי מוכרים, ואין מענה להזהרתנו. הממשלות השונות בישראל מתייחסות לבדואים כאויבים, דבר שגרם להתעלמותה של המדינה מדרישותיהם להכרה בכפרים שלהם, שיפור תנאי החיים שלהם, ולהמשך מניעתם לבנות את בתיהם באופן חוקי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by