בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממונה על ההגבלים התבקש לבטל את מיזוג הבנקים 
 
 אסיפות העובדים ישבשו את עבודת הבנקים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

בנק משכן צפוי לפטר 200 עובדים ובנק הפועלים 900 עובדים; מחר בבוקר יתכנסו נציגי הוועדים להחליט על המשך הפעולה; מאיימים להכריז על סכסוך עבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי ועד העובדים של הבנקים והנהלת בנק הפועלים חידשו הערב (ראשון) את המשא ומתן בדבר כוונת הבנק להתמזג עם בנק מסד. בעקבות המיזוג צפויים פיטורים ל-200 עובדי מסד ול-900 עובדי הפועלים.

היועצים המשפטיים של הוועד פנו לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה לבטל את המיזוג. ראשי וועדי העובדים של הבנקים יתכנסו מחר בשעה 11:00בבית הוועד הפועל של ההסתדרות בת"א, לדיון בהמשך הצעדים בנושא הפיטורים בבנק הפועלים.

חטיבת הבנקים בהסתדרות תכריז במהלך השבוע על סכסוך עבודה בכל הבנקים, בעקבות הפיטורים בבנק הפועלים. על פי חוק סכסוכי עבודה, יש להמתין שבועיים מיום ההכרזה על סכסוך העבודה ועד לתחילת השביתה בפועל. עם זאת, רשאים הוועדים לקיים אסיפות עובדים במהלך תקופה זו, והתוצאה היא שיבוש פעילות הבנקים.

בכינוס ועדי העובדים של הבנקים, שהתקיים ביום חמישי, הציע יו"ר ועד העובדים של בנק דיסקונט, ריקי בכר, להשבית את כל הבנקים כבר מיום ראשון, בלי להכריז על סכסוך עבודה כחוק. "נכון, זה צעד שאינו חוקי, אך גם הנהלת בנק הפועלים נהגה שלא כחוק כאשר החליטה לפטר עובדים שלא לפי ההסכם הקיבוצי, המגן על העובדים מפני פיטורים", אמר.

הוועדים החליטו, כי בשביתה הצפויה ייכללו גם עובדי בנק הפועלים, גם אם הוועד שלהם יורה לעובדי הבנק שלא להשתתף בשביתה. חברי הוועד של בנק הפועלים החרימו את הכינוס ביום חמישי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by