בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו יורק: מורשעים באונס אכזרי שוחררו מהכלא 
 
 אימו המאושרת של אחד המזוכים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אחרי 13 שנה זיכה בית המשפט את חמשת המורשעים באונס הברוטלי בסנטרל פארק; החמישה מתכוונים לתבוע את עיריית ניו יורק לאחר שריצו 7 שנים בכלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בניו יורק פסק הערב (חמישי) כי חמשת המורשעים באונס הברוטלי של צעירה בסנטרל פארק לפני 13 שנה, אינם אשמים. השופט, צ'ארלס טג'אדה, הגיע להחלטתו מוקדם מן הצפוי, כשבחר לזכות לחלוטין את חמשת הגברים השחורים וההיספנים שכבר הספיקו לרצות שבע שנים מעונשם.

הפסיקה באה שבועיים לאחר שהתובע של מנהטן, רוברט מונגנטאו, המליץ לבטל את כל ההאשמות נגד החמישה.

המשפט המקורי שהתנהל לפנו 13 שנה עורר תגובות רבות ברחבי העולם בשל הברוטליות יוצאת הדופן של האונס והאלימות שגאתה בימים ההם בניו יורק. הקרבן, צעירה לבנה בשם ג'וגר, ננטשה למוות בפארק, כשהיא נמצאת בתרדמת, לאחר שהוכתה קשות ונאנסה במשך שעות ארוכות. יצויין כי מאז היא החלימה לחלוטין.

התביעה בניו יורק המליצה על ביטול ההאשמות לאחר שאנס סדרתי שיושב בכלא סיפר כי הוא זה שביצע את האונס. עדותו של האנס, מטיאס ראייס, נתמכת גם על ידי דוגמאות DNA שנמצאו במקום הפשע.

למרבה הפלא, שום ראיות לא קשרו את חמשת הצעירים לאונס, והם הורשעו רק על סמך הודאות שמסרו בוידאו, שלטענת תומכיהם, הוצאו מהם בכוח. כתבים בניו יורק מעריכים כי החמישה יגישו כעת תביעה אזרחית משותפת נגד עיריית ניו יורק. כל החמישה כבר שוחררו מהכלא חוץ מאחד שימשיך לרצות את עונשו על עבירה אחרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by