בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר ממיליון פליטים בשנה 

יותר ממיליון פליטים בשנה

 
 
עריכה: תמי רון

לראשונה מזה 5 שנים מספר הפליטים העולמי נמצא במגמת עלייה, כך עולה מדו"ח של נציבות האו"ם לענייני פליטים. מספרם הכולל של הפליטים היום עומד על 10 מיליון בני-אדם. באו"ם מצביעים על המצב בעיראק כגורם העיקרי לעלייה זו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר הפליטים העולמי נמצא במגמת עלייה, לראשונה מזה 5 שנים, כך עולה מדו"ח של נציבות האו"ם לפליטים. מספרם הכולל של הפליטים עלה ביותר מ- 14% בשנה שעברה, והגיע לקרוב ל- 10 מיליון פליטים. עיקר העלייה במספרי הפליטים נגרמה עקב המצב הקשה בעיראק.
 
פליטים מסרי לנקה (צילום:רויטרס)
 פליטים מסרי לנקה (צילום:רויטרס)   
גם מספרם של העקורים, האנשים שאיבדו את ביתם בתוך המדינות, הגיע למספר שיא של כמעט 13מיליון איש. מלבד עיראק גם העימותים בלבנון, הבעיות במזרח תימור, סודן וסרי לנקה הביאו לעלייה החדה במספרי הפליטים. המספרים הללו הם הגבוהים ביותר מאז שנת 2002, אז דיווח האו"ם על 10.6 מליון פליטים ברחבי העולם.

”לראשונה מאז שנת 2002, הירידה שנרשמה במספרי הפליטים העולמיים, נמצאת במגמת עלייה" צוטט אנטוניו גוטאראס, הממונה על נציבות הפליטים של האו"ם, באתר החדשות של ה-BBC.

מן האו"ם נמסר כי מספרם של הפליטים בסוף שנת 2006 עמד על 9.9 מיליון בני-אדם. המדובר, אם כן, על עלייה של 1.2 מיליון פליטים מהמספר הסופי שנרשם בתום שנת 2005.

כאמור, הדיווחים מסמנים את עיראק כאחראית העיקרית לעלייה במספרם של הפליטים. בערך 1.5 מיליון עיראקים מוגדרים היום כפליטים, רובם חיים עכשיו בסוריה וירדן. הפליטים מעיראק מהווים את הקבוצה השנייה בגודלה של פליטים אחרי הקבוצה האפגאנית. מספר הפליטים האפגאנים שחיים מחוץ לארצם עומד כיום על 2.1 מיליון איש.

קבוצות הפליטים הגדולות האחרות בדו"ח מגיעות מסודן, עם 686 אלף פליטים, סומליה עם 460 פליטים, ובערך 400 אלף איש מתושבי קונגו ובורונדי שמוגדרים כפליטים.
 

"הייאוש שלנו הוא כלום בהשוואה לזה של מיליוני הקורבנות שנעקרו מבתיהם"

 
"ככל שהמספרים של העקורים כתוצאה מרדיפות, חוסר סובלנות ואלימות ברחבי העולם גדלים, אנו חייבים להתמודד עם האתגרים והדרישות של העולם המשתנה" אומר גוטאראס, "אנחנו חלק מתגובה קולקטיבית של מערכת האו"ם, והמערכת ההומניטרית הרחבה יותר שמטפלת במצוקתם של העקורים".

גוטאראס הוסיף שלארגון קשה ביותר לבצע את תפקידו כאשר הוא נדרש להתמודד עם עימותים כמו אלו בדראפור שבסודן. בהתייחסו לעבודת האו"ם אמר: "זה אולי נראה בלתי נסבל, אבל הייאוש שלנו הוא כלום בהשוואה לזה של מיליוני הקורבנות שנעקרו בכפייה מבתיהם".

עוד עולה מדיווח האו"ם כי מספרם של העקורים, האנשים שאיבדו את ביתם באופן סופי, אך אינם מוגדרים כפליטים תחת החוק הבינלאומי, עלה מעל למספר של 24.5 מיליון שנרשם בשנה שעברה. גם כאן הקונפליקט בעיראק מוזכר כאחד הגורמים העיקריים לעלייה במספר העקורים.

32.9 מליון איש מוגדרים בדו"ח כ"אנשים בסיכון". קטגוריה זו כוללת את הפליטים שחזרו לביתם, חסרי המדינה או העקורים שאיבדו את ביתם. המספר הזה מראה על עליה של 56% במספרם של האנשים בסיכון, מאז שנה שעברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by