בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדה נוספת תחקור את נסיבות השריפה ב"חיפה כימיקלים" 
 
 האש בערה שעות רבות (דוברות ק.אתא)   
 
חדשות נענע

השר לאיכות הסביבה החליט להקים ועדה משלו, שתגיש המלצות תוך חודש; ועדות נוספות שייכות למשטרה, למכבי האש, למשטרה ולמפעל עצמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, הודיע אמש (חמישי) על הקמתה של ועדה, שתבדוק את נסיבות הדליקה, שפרצה בשבוע שעבר, במפעלי "חיפה כימיקלים" במפרץ חיפה.

בראש הוועדה תעמוד סמנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה, ד"ר מיקי הרן. הוועדה התבקשה להגיש ממצאים ראשונים בתוך שבועיים מתחילת עבודתה, ואת הדו"ח המלא, שיכלול מסקנות ולקחים, תגיש לאחר שבועיים נוספים.

בין הנושאים שתבדוק הוועדה: האם השריפה פרצה כתוצאה מרשלנות של המפעל, האם המפעל עומד בדרישות היתר הרעלים ורשיון העסק וכיצד ניתן היה למנוע את התפרצות הדליקה.

השר החליט להקים את הוועדה, למרות ששאר הרשויות הבודקות את נסיבות השריפה לא סיימו את עבודתן עדיין. ועדות החקירה הנוספות שייכות למשטרה, לשרותי הכיבוי ולמשרד העבודה והרווחה.

בתוך כך, שופטי בג"צ הוציאו היום צו ביניים המקפיא את הקמת תחנת כח פחמית באשקלון. בג"צ הורה לשר התשתיות לנמק בתוך 90 יום את החלטתו להקים את התחנה. הצו הוצא בעקבות עתירה שהגישה עמותת "אדם, טבע ודין", שלטענתה אין צורך בהקמת תחנה נוספת, התורמת לזיהום הסביבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by