בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלייר לצבאו: להתחיל להתכונן למתקפה בעיראק 
 
 כוחות אמריקנים נערכים לתקיפה בעיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש צוות הפקחים: ארה"ב ובריטניה לא מסייעות מספיק לעבודתנו; מופז: ישראל לא תשתתף במערכה נגד עיראק; בוש יתייחס בנאומו הערב לדו"ח העיראקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הורה היום (שישי) לצבאו להתחיל להיערך לקראת מתקפה בעיראק, במקרה שארה"ב תחליט שעיראק אינה משתפת פעולה. בברכה מוקלטת לכבוד חג המולד, ששודרה בבסיסי הצבא, הביע בלייר את צערו על חוסר הוודאות בפניו עומדים הכוחות בנוגע למלחמה.

בלייר הסביר, שהדבר אינו נתון בידיו: "ברגע זה פשוט איננו יודעים, האם מעיראק מפרה את החלטות מועצת הביטחון", אמר בלייר והוסיף שכעת יש להתרכז בהכנות. הוא הבטיח, שאם יימצא שסדאם משתף פעולה עם הפקחים, תחזור הסוגייה לדיון במועצת הביטחון.

נשיא ארה"ב, ג'ורג' וו. בוש, צפוי לשאת הערב נאום ובו יתייחס לדו"ח הנשק שהגישה עיראק לאו"ם. הנשיא כבר התבטא בימים האחרונים בגנות הדו"ח, ואמר שהוא חלקי בלבד. הוא הוסיף, שעיראק מביאה את ההתקפה על עצמה.

במקביל לפעולת הפקחים והאיומים של ארה"ב ובריטניה על עיראק, ממשיכה ארה"ב לתקוף מטרות בעיראק. היום ירו מטוסים אמריקניים טילים מונחים לעבר שני בסיסי חיל האוויר העיראקי, 335 ק"מ מבגדד. כבכל התקיפות הקודמות, העילה להפצצה היתה טענתם שמטוס קרב עיראקי חדר לאיזור האסור לטיסה. לפני יומיים תקפו המטוסים האמריקנים תחנות רדאר שהפריעו למטוסים לאכוף את האיזור האסור לטיסה. הפצצה כזו מבצע הצבא האמריקני לפחות פעם בשבוע.
 

בליקס: ארה"ב ובריטניה אינן מעבירות לנו מידע מספק

 
ראש צוות הפקחים של האו"ם, האנס בליקס, אמר בראיון לרשת BBC, שהמידע המודיעיני שארה"ב ובריטניה מעבירות לו אינו מספק, ואינו מסייע לעבודת הפקחים. "אנו שומעים כל הזמן שהם בטוחים שעיראק מחזיקה בנשק להשמדה המונית, אולם הם לא מספקים לנו את הראיות", אמר.

צוות פקחי הנשק שב ובדק היום את המתקן הגרעיני הנמצא באל-טוויטה, 20 קילומטרים מדרום לבגדד. בחודש האחרון ביקרו הפקחים במקום מספר פעמים.

שר הבטחון, שאול מופז, שחזר מביקור בוושינגטון, דיווח שהממשל האמריקני החליט שלא לערב את ישראל מבחינה מבצעית במתקפה על עיראק. מכאן, שצה"ל לא יהיה מעורב ישירות במערכה נגדה. לדבריו, האמריקנים הבטיחו שיסייעו לעורף הישראלי ככל שניתן בעת המלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by