בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפיליפינים: אוסטרליה וקנדה יפתחו מחדש נציגויותיהן 
 
 חיילים מקומיים מאבטחים מטרות זרות במנילה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נסגרו בעקבות חשש מפגיעה של ארגוני טרור איסלמיים בבניינים בהם ממוקמים המשרדים; ייתכן כי ישוכנו, החל מהשנה הבאה במיקום אסטרטגי פחות; אוסטרליה נמצאת בכוננות עליונה מאז פיגועי ה-12 באוקטובר באי באלי באינדונזיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה וקנדה הודיעו היום (שישי) כי הן מתכוונות לפתוח מחדש את שגרירויותיהן במנילה, בירת הפיליפינים, בתוך פחות משבועיים. זאת לאחר שהופחתה הכוננות שהוכרזה מחשש להתקפות טרור של קבוצות קיצונים מוסלמים.

שני משרדי השגרירות ממוקמים במגדלי משרדים בלב מנילה, ולקראת השנה הבאה נרקמת תוכניות להעבירן למיקום חדש באתרים פחות פגיעים. עובדי שגרירות אוסטרליה נטשו את הבניין ב-28 בנובמבר, בעקבות "מידע נקודתי אמין" על פיגוע צפוי. הם ישובו למשרדיהם בשני בינואר. דיפלומטים קנדיים, שסגרו את השגרירות שלהם באותו יום, ישובו לעבודתם ב-30 בדצמבר.

שר החוץ האוסטרלי, אלכסנדר דונר, הודיע כי ממשלת הפיליפינים תתגבר את מערך האבטחה סביב בניין השגרירות, ותסייע בנוכחות ביטחונית משמעותית בכניסות לבניין ובהידוק האבטחה ברחובות הסמוכים.

יצוין כי אוסטרליה נמצאת בכוננות עליונה מאז פיגועי ה-12 באוקטובר באי באלי באינדונזיה. בפיגוע, ב-12 באוקטובר, נהרגו קרוב ל-200 בני אדם, בהם 88 אזרחים אוסטרלים. מאז החלו ההתרעות מפטרלים מאבטחים סביב השעון בגשר נמל סידני ובבנין האופרה, שתי נקודות ציון בעיר המאוכלסת ביותר במדינה.

יצוין כי סגירת השגרירויות היוותה מכה קשה לממשלת הפיליפינים, שמשקיעה מאמצים רבים על מנת להגן על אזרחים זרים במדינה מפני פגיעתם של ארגונים מוסלמים קיצונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by