בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב העבירה לפלסטינים טיוטה סופית של "מפת הדרכים" 
 
 
חדשות נענע

הפלסטינים התבקשו להעביר הערות; הרביעייה הבינל': להמתין עד לאחר הבחירות בישראל; בוש: לא ניתן לפרסם התוכנית מאחר ועדיין לא הושלמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המימשל האמריקני העביר היום (ראשון) לפלסטינים טיוטה סופית של תכנית "מפת הדרכים" לסיום הסכסוך במזה"ת. לדברי חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, הפלסטינים התבקשו למסור את הערותיהם לתכנית. אמש נמתחה ברשות ביקורת חריפה נגד החלטת הרביעייה הבינלאומית לדחות את פרסום התוכנית עד לאחר הבחירות בישראל. ההחלטה התקבלה בגלל וטו שהטילה ארה"ב על פרסום הדו"ח כעת. יתר נציגי הרביעייה, האיחוד האירופי, האו"ם ורוסיה, הביעו נכונות לפרסמו כעת.

בסוף השבוע נועד נשיא ארה"ב, ג'ורג' וו. בוש, עם נציגי הקוורטט, בבית הלבן ואמר להם כי לא ניתן להציג עדיין את מסמך "מפת הדרכים" משום שהוא עוד לא מוכן. "לכולם יש אותו אינטרס אבל המפה עדיין אינה מוכנה", אמר בוש לנציגים, שכמה מהם דורשים לפרסם את סעיפי התוכנית האמריקנית עוד לפני הבחירות כדי שאזרחי ישראל יוכלו להביע דעתם עליה ולהצביע בהתאם. בוש חזר ואמר כי "ארה"ב מחוייבת למתווה אך המסמך עדיין לא הושלם והממשל מתכוון להשלימו". גם פאוול ביקש מחברי הרביעייה לדחות את השיחות בעניין עד לאחר הבחירות בישראל, ב-28 בינואר.

בפגישות בארה"ב משתתפים פאוול, שר החוץ הרוסי איגור איבאנוב, מזכ"ל האו"ם קופי ענאן והנשיא התורן של האיחוד האירופי, שר החוץ של דנמרק. בתום פגישתם עם בוש פרסמו חברי הרביעייה
קריאה לישראל ולפלסטינים להפסיק מיד את האש.

בהודעה גונו הארגונים פלסטיניים הקיצוניים בשל הפיגועים האכזריים שהם מבצעים, שלטענת הרביעייה, מקטינים את הסיכוי לשלום ופוגעים בשאיפת העם הפלסטיני להגיע למדינה משלו. ההודעה הדגישה כי חברי הרביעיה מתנגדים לכל מעשה טרור נגד ישראלים בכל מקום.

ישראל נקראה בהודעת הרביעיה לסגת משטחי הרשות הפלסטינית, להסיר את העוצר והסגר מעל היישובים הפלסטיניים ולשפר את תנאי חייהם של הפלסטינים. עוד נקראה ישראל, להימנע מפגיעה באזרחים ומהריסת בתים ופגיעה בתשתיות, לאפשר את חידוש הפעילות הדיפלומטית של הרשות ולאפשר מעבר סחורות, אנשים ושירותים חיוניים.
 

דנמרק: חשוב שהמצביעים בישראל יידעו מה חושב העולם על המצב במזה"ת

 
חברי הרביעייה הביעו אתמול זעם על הבטחת ארה"ב לישראל, שלא לפרסם את התכנית להסדר מדיני במזה"ת, עד לאחר היוודע תוצאות הבחירות בישראל. בנוסף לפאוול שתומך בהמתנה עד לאחר הבחירות, תמך גם נציב האיחוד האירופי לענייני חוץ, כריס פאטן, בעמדה זו ואמר כי הוא אינו צופה החלטות קונקרטיות בעניין מפת הדרכים, עד לאחר הבחירות בישראל.

לעומתם, אמר שר החוץ של דנמרק, הנשיאה התורנית של האיחוד, כי קיימת חשיבות רבה שהמצביעים בישראל יידעו מה חושב העולם על המצב במזה"ת ואלו פתרונות מציעה הקהילה הבינלאומית, כדי לאפשר לבוחרים בישראל לבטא בהצבעתם את עמדתם כלפי תוכנית השלום.

גם בעולם הערבי מתנגדים לדחיית הפרסום. ביום חמישי שוחח הנשיא בוש עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ואמר לו כי עדיין לא השלים את גיבוש התוכנית ולפיכך לא הגיע הזמן לפרסמה. עם זאת, בוש חזר על עמדתו לפיה הוא מחויב להקמת מדינה פלסטינית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by