בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם האו"ם מתכונן למלחמה 
 
 הפקחים. צוות מורחב בהשתתפות ה-CIA (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ה"טיימס" הלונדוני חושף היום כי האו"ם נערך לקראת פינוי אנשיו מעיראק ומתן סיוע למאות אלפי הפליטים; עיראק תאפשר לאנשי CIA להתלוות לפקחי הנשק; יועצו של סדאם חוסיין: "לעיראק אין מה להסתיר ונמלא אחר החלטת מועצת הביטחון כלשונה"; כוחות בריטיים ואמריקניים מתכננים לתקוף דרך הים; תאריך משוער: תחילת פברואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, הורה לאו"ם להתכונן למלחמה בעיראק, כך מדווח הבוקר (שני) עיתון ה"טיימס" הלונדוני. ענאן הורה לאו"ם להיערך לפינוי המוני של נציגיו בעיראק, ולהגשת סיוע ל-900 אלף פליטים שעל פי ההערכות יישארו ללא קורת גג. באו"ם מקפידים בשלב זה לשמור על חשאיות וזאת כדי שלא לאותת לעיראק שאין עוד טעם בשיתוף פעולה עם פקחי הנשק.

על פי תחזית האו"ם, הקרבות יתנהלו בעיקר סביב הבירה בגדד כשאזור האוטונומיה הכורדית שבצפון עיראק צפוי להישאר מחוץ לשדה הקרב. במסמכים שהוכנו באו"ם נכתב עוד כי ייקח למעלה מחודש להרגיע את התסיסה שצפויה לפרוץ בדרום עיראק כשהשיעים ינסו למנוע את המשך שליטתו של המיעוט הסוני.

באו"ם מעריכים שהמצוקה הכלכלית, הקרבות והמחסור במזון יניסו מאות אלפי בני-אדם מבתיהם, ויהיה צורך בהקמת מחנות פליטים מיוחדים לקליטתם.
 

עיראק תאפשר לאנשי CIA להתלוות לפקחי הנשק

 
עיראק תאפשר לאנשי ה-CIA האמריקניים להתלוות לפקחי הנשק של האו"ם במהלך עבודתם – כך הודיע אמש עמיר א-סעדי, יועצו של נשיא עיראק, סדאם חוסיין. "לעיראק אין מה להסתיר ונמלא אחר החלטת מועצת הביטחון כלשונה", אמר א-סעדי במהלך מסיבת עיתונאים שכינס. א-סעדי הוסיף ואמר כי עיראק תאפשר לאו"ם לראיין מדענים עיראקיים מחוץ לשטחה בסוגיית הנשק להשמדה המונית. בתוך כך שר החוץ הרוסי, איגור איבנוב, אמר אמש כי אינו מוצא עילה לפעולה צבאית בעיראק.

ההודעה העיראקית באה על רקע ההכנות הגוברות של ארה"ב ובריטניה לקראת מתקפה בעיראק. בכירים בממשל מעריכים כי המתקפה בעיראק תחל בין סוף ינואר לסוף פברואר. שר הביטחון, שאול מופז, אמר אתמול בישיבת הממשלה כי ארה"ב נחושה בדעתה לתקוף את עיראק.

ה"סאנדיי טלגרף" דיווח אתמול כי ארה"ב ובריטניה מתכננות פלישה מאסיבית דרך הים. על פי הדיווח, כוחות נחתים של הצי הבריטי יהיו מעורבים בפעולה משותפת עם האמריקנים במטרה להשתלט על עיר הנמל בצרה. כיבושה של העיר אמור להוות נקודת מפתח במערכה, לקראת הפלישה הקרקעית לשטח העיראקי.

המתקפה בעיראק, על פי העיתון, תחל בתקיפה אווירית מאסיבית, שתכלול מאות גיחות שייצאו מבסיסים בכווית, סעודיה וטורקיה כמו גם מנושאות מטוסים בריטיות ואמריקניות. מועד פתיחת המלחמה המסתמן כעת הוא תחילת פברואר. עד אז ייערכו במפרץ בין 250 ל-300 אלף חיילים אמריקנים, כולל ארבע דיוויזיות שיריון וחי"ר ממוכן.
 

משחקי מלחמה בכווית

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח אתמול כי צוותים של ה CIA הגיעו לחבל הכורדי בצפון עיראק ומאתרים מקומות להקמת בסיסי פעולה למתקפה אפשרית. העיתון מדווח כי גורמי מודיעין אמריקנים עובדים בשיתוף עם גורמים כורדיים בשבועות האחרונים ומאתרים מועמדים שיוכלו לסייע בהעברת מודיעין לארה"ב בעתיד. גורמים כורדיים ציינו כי ארה"ב טרם הקימה בסיס רישמי באיזור.

אתמול סיימו הכוחות האמריקנים בכווית יומיים של משחקי מלחמה, בהם השתתפו אלפי חיילים ומאות כלי רכב משוריינים. התמרונים כללו תירגול באש חיה והוגדרו על ידי בכירים בצבא האמריקני כ"גדולים ביותר מאז מלחמת המפרץ". המפקד הצבאי העליון של כוחות ארה"ב, הגנרל ריצ'ארד מאיירס, הודיע כי כוחותיו "מוכנים לקרב וממתינים להוראות מהנשיא בוש".
 
 

ה-CIA יספק לפקחים מידע מסווג

הממשל האמריקני יספק מידע מסווג לפקחי הנשק של האו"ם בעיראק, כדי לסייע להם לבצע ביקורות יעילות ומחמירות יותר באתרים השונים שלגביהם הצטברו חשדות כי הם משמשים מרכזים לפיתוח נשק לא-קונוונציונלי. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח בסוף השבוע כי ארגוני ביון אמריקניים, ובראשם ה-CIA, ייספקו לפקחי הנשק של האו"ם מידע חסוי ועדכני על שישה אתרים ומתקנים בעיראק, המתבסס בעיקר על צילומי לוויין. גורמים בממשל ציינו כי מדובר ב"מידע מודיעיני באיכות גבוהה", שחלקו יועבר גם לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by