בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שליט: מצבי הבריאותי מידרדר 

גלעד שליט: מצבי הבריאותי מידרדר

 
 
עריכה: ניר הופמן

חמאס פרסם קלטת שמע בה נשמע החייל החטוף גלעד שליט. בקלטת הוא קורא, במה שנשמע כמוקרא מהכתב, לשיחרור עצירים פלסטינים. בוועדת ההתנגדות העממית אומרים: הוכחנו שאנחנו יכולים להחזיק את שליט בסוד במשך שנה, ונוכל להמשיך כך עוד כמה שנים טובות. הדובר שלח מסר למשפחת שליט: הבן שלכם במצב טוב ולא חסר לו כלום, אנחנו מתייחסים אליו טוב אבל הממשלה שלכם אינה עושה מספיק כדי לשחררו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המסר המוקלט מגלעד שליט (1:11 דקות)

 
 אביו של החייל החטוף אומר שעל פניו הדובר בקלטת נשמע כמו בנו, אך הוא לא יכול לאשר זאת. לדבריו, האמירה לגבי מצבו הבריאותי של גלעד נשמעת כמו ספין

(לידיעה המלאה)

 
ארגון החמאס פירסם קלטת, בה נשמע לראשונה קולו של החייל החטוף גלעד שליט. בקלטת אומר שליט בין היתר, במה שנשמע כמוקרא מהכתב: "אמא ואבא, אחותי ואחי, חברי בצה"ל. אני מוסר לכם דרישת שלום ואת געגועיי לכולכם. עברה עליי שנה שלמה בתוך הכלא ועדיין מצבי הבריאותי מדרדר ואני חייב לאשפוז ממושך בבית החולים. אני חולה מאוד, מצבי הבריאותי מידרדר. אני זקוק לטיפול בבית החולים. אני מצטער על חוסר ההתענינות של הממשלה הישראלית וצה"ל בעניין שלי... זה ברור שהם חייבים להיענות לדרישות של גדודי אל-קסאם, במיוחד שהייתי במבצע צבאי ולא סוחר סמים. וכמו שיש לי הורים בעזה גם לעצירים הפלסטינים יש אמהות שחייבים להחזיר להם את בניהם". הוא מסיים את ההודעה במילים: "הרב"ט גלעד שליט".
 
 
מצבו של שליט טוב

"גלעד שליט בחיים, ומצבו טוב" - כך אמר היום דובר ועדות ההתנגדות העממיות, אבו מוג'אהד, בראיון שערך עם סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", לציון מלאת שנה לחטיפתו של שליט. אבו מוג'אהד סיפר כי העסקה לחילופי שבויים נכשלה בגלל ממשלת ישראל, "שאינה מתייחסת ברצינות לעסקת חילופי השבויים, ולכן הכל חזר לנקודת האפס".

אבו מוג'אהד שלח בראיון מסר למשפחת שליט: "הבן שלכם במצב טוב ולא חסר לו כלום, אנחנו מתייחסים אליו טוב אבל הממשלה שלכם אינה עושה מספיק ואינה מתייחסת לערך האדם ולרגשי בני האדם, מה שמונע את היציאה לדרך של עסקת חלופי השבויים בכל פעם. הממשלה שלכם אפילו שולחת את הבנים שלכם למוות ולשבי ללא שיהיה באמת איכפת לה. לכן אתם צריכים להגביר את הלחץ על הממשלה שלכם". לאסירים הפלסטיניים בישראל מסר כי הארגונים הפלסטיניים יעשו הכל כדי לשחררם.

הדובר ציין שהארגונים הפלסטיניים המחזיקים בשליט מעוניינים בשחרור "האסירים הילדים, האסירות הפלסטיניות, האסירים החולים, האסירים המבוגרים ומנהיגי הפלגים השונים", וכי אם ישראל רוצה בשחרור שליט, "אין לה מנוס אלא לקבל את התנאים האלה".

"אם הם חושבים שאנו נחזיר את שליט על מגש של זהב, הרי הם טועים. אנחנו כבר הוכחנו על היכולת שלנו לשמור על שליט בסוד למשך שנה שלמה, ואנחנו יכולים להמשיך במשימה שלנו לעוד כמה שנים טובות. כולם צריכים להבין ששליט לא ישוחרר אלא בעסקה מכובדת שתביא לשחרור המספר הגדול ביותר של אסירים פלסטינים ובמיוחד אלה שנדונו לשנות מאסר ארוכות", אמר אבו מוג'אהד.

לדבריו, מחזיקי שליט מתייחסים אליו בצורה טובה, "בזמן שאנו שומעים ורואים איך הכיבוש מתייחס לאסירים שלנו בבתי הכלא הישראלים. לכן אני קורא לארגוני זכויות האדם ולצלב האדום לפעול כדי למנוע את הסבל של האסירים שלנו בכלא הכיבוש". אבו מוג'אהד הדגיש כי האירועים האחרונים ברצועת עזה אינם משפיעים על עניין שליט, שהוא "קונצנזוס פנים פלסטיני ואפילו ערבי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by