בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל משרד החוץ יוצא לטורקיה 
 
 ביקור ראשון בדרג בכיר. יואב בירן (לעמ)   
 
חדשות נענע

זהו המפגש הבכיר ביותר עם טורקיה, מאז המהפך הפוליטי בבחירות; עוד 10 ימים צפוי תמרון ימי של שני הצבאות יחד עם האמריקנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל משרד החוץ, יואב בירן, יצא הבוקר (ראשון) לטורקיה, כדי להיפגש עם שר ההגנה הנכנס, מהמט וג'די גונול, ממפלגת "הצדק והקידמה". זהו המפגש המדיני בדרג הבכיר ביותר בין שתי המדינות, מאז המהפך הדרמטי שהתרחש בבחירות באנקרה.

בכירים מדיניים בירושלים אמרו, שישראל רואה בהזמנה סימן לכך שגם הממשל החדש מעוניין ביחסים טובים עם ישראל. הממשל הקודם הקפיד על שמירה על קשר זה, למרות חילוקי דיעות, בין השאר בנוגע לדרישתם של הטורקים להימנע מאזכור השואה שביצעו בארמנים ואותה הם מכחישים.

בירן ישהה בטורקיה יומיים ויהיה אורחו של מנכ"ל משרד החוץ הטורקי, אוגור זיאל. הוא ייפגש עם שר ההגנה, שממלא את מקומו של שר החוץ, ישאר יקיש, שנמצא מחוץ לאנקרה. בפגישותיהם ידונו הצדדים גם בסוגיית המלחמה הצפויה במפרץ, ובהשלכותיה על מדינות האזור.

בשבוע הבא צפויים חילות הים של שתי המדינות לערוך יחדיו תמרון ימי. מספר ימים לאחר מכן יתבצע תרגיל ימי של צבאות ישראל, טורקיה וארה"ב, מול חופי ישראל. בתרגיל ישתתפו ספינות ומסוקים. דובר צה"ל מסר, שהתמרון הצבאי נועד לשפר את התיאום בין הצבאות במקרי חירום, שבהם נדרשות יכולות הצלה וחיפוש בלב ים. תמרונים כאלה כבר נערכו בעבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by