בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: אם תותקף ישראל היא תדע להגן על עצמה 
 
 שרון: נדע להגן על עצמנו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה אמר את הדברים במהלך סיור בבסיס פיקוד העורף; עוד השתתפו בסיור שר הביטחון מופז והרמטכ"ל יעלון; סדאם חוסיין התכוון לתקוף את ישראל בנשק ביולוגי - כך עולה ממסמכים סודיים של ה-CIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר היום (שני) כי יש ישראל נמצאת בסכנה של מתקפה עיראקית, אך אם תותקף ישראל היא תדע כיצד להגן על עצמה.

שרון אמר את הדברים במהלך סיור שהוא עורך בבסיס חילוץ והצלה של פיקוד העורף בצריפין יחד עם שר הביטחון, שאול מופז, ועם הרמטכ"ל יעלון. השלושה בוחנים את ההכנות שנעשות לקראת מתקפה אפשרית בעיראק. במהלך הסיור נערכו סקירות על מערכות הגנה של פיקוד העורף, בהן אמצעים לאיתור ויירוט טילים.
 

סדאם חוסיין התכוון לתקוף את ישראל בנשק ביולוגי

 
ממסמך סודי של ה- CIA שהותר לאחרונה לפרסום, עולה כי שליט עיראק, סדאם חוסיין, התכוון לתקוף בנשק ביולוגי בשלב הראשון של מלחמת המפרץ, אך לא הצליח להוציא את תוכניתו לפועל, כך דווחה היום סוכנות הידיעות הצרפתית. בארה"ב סבורים שההתקפה תוכננה נגד ישראל.

על פי המסמך, שאינו מפרט באיזה נשק ביולוגי מדובר, שיגרה עיראק שלושה מטוסים מדגם מיג 21 להפציץ מטרות בישראל בנשק קונבנציונאלי, כדי לבדוק אם הם מסוגלים לחדור את מערכת ההגנה האווירית. בשלב השני התכוונה עיראק לשגר עוד שלושה מיגים בעלי חימוש רגיל, להסחה, ומטוס סוחוי 22 חמוש בנשק ביולוגי, אולם המבצע נכשל כבר בתחילתו: שלושת המיגים ששוגרו מדרום עיראק להפצצה רגילה הופלו מעל המפרץ הפרסי, זמן קצר לאחר שהמריאו.
 

מופז: ישראל ערוכה טוב יותר מאי פעם

האזרחים יקבלו חוברות הדרכה. תחנה לרענון ערכות מגן (לע``מ)
 האזרחים יקבלו חוברות הדרכה. תחנה לרענון ערכות מגן (לע``מ)   
שר הביטחון שאול מופז אומר הבוקר כי ישראל ערוכה כעת טוב יותר מאי פעם לאפשרות של התקפה, אך חייבת לשמור על דריכות ולהיות מוכנה לכל התפתחות. "יש לזכור כי אם תחליט ארה"ב לתקוף, תהיה סכנה גם לישראל", אמר שר הביטחון. מנכ"ל משרד הבטחון עמוס ירון סיפר הבוקר בראיון ל"קול ישראל" כי בקרוב מאוד יוחלט אם לחסן את כל האוכלוסיה מפני אבעבועות שחורות. לדברי ירון "כל ההכנות נעשו ויש מנות חיסון די הצורך".

גורמי ביטחון אומרים הבוקר כי האיום על ישראל, אם תותקף בידי עיראק, אינו קיומי. אמצעי המיגון כיום טובים יותר ואפשר לעקוב אחר טיל, לאתר את מקום נפילתו ולקבוע אם יש בו חומר כימי או ביולוגי, מהר הרבה יותר. עם זה, ישראל צריכה לעשות הכל, כדי להיות מוכנה לכל תרחיש. אלוף פיקוד העורף מסר כי אם תפרוץ מלחמה במפרץ יירתמו גימלאי שירות הקבע לסייע בהפעלת התחנות לחלוקת ערכות מגן ובמתן מידע לציבור.

ובתוך כך, בימים הקרובים צפוי משרד הבריאות להחליט על דרך ההיערכות לקראת חיסון האוכלוסייה נגד אבעבועות שחורות. מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בעז לב, אומר הבוקר כי "בעתיד הקרוב תתקבל ההחלטה על הרחבה משמעותית של היקף המתחסנים נגד נגיף האבעבועות השחורות". לב העריך, כי ההחלטה תתקבל "בימים הקרובים עד שבועיים". לב הוסיף, שהמשרד גם בוחן אפשרות להתיר לכל אזרח שירצה בכך להתחסן. יצויין כי עד כה חוסנו בישראל כ- 15 אלף אנשי שירותי ההצלה, הרפואה והחירום. מרכז השילטון המקומי ביקש ממשרד הבריאות להעביר לרשויות המקומיות כבר כעת את תרכיב החיסון נגד אבעבועות שחורות כדי שיהיה אפשר לגשת מייד לחיסון האוכלוסיה.
 
 

ישראל מאיצה ההכנות למלחמה בעיראק

בישראל מאיצים את ההכנות לקראת מתקפה צפויה בעיראק. חיל האויר, פיקוד העורף וגורמים צבאיים נוספים הונחו להשלים את הכנותיהם; בצה"ל ובמערכת הביטחון מקיימים בימים אלה "משחקי מלחמה" שמדמים מצבים, אליהם עלולה להיקלע ישראל אם תותקף על ידי עיראק מבחוץ, או על ידי טרור קטלני מבפנים.

פיקוד העורף יחלק בשבועות הקרובים חוברת הדרכה לאזרחים לקראת אפשרות של מלחמה. החוברת תכיל מידע בסיסי על התגוננות במקרה של מתקפת טילים, קונבנציונאלית ושאינה קונבנציונאלית, מידע על הכנת מקלטים, הרכבת מסיכות וכתובות לפניות הציבור. לפי שעה לא ברור מתי תופץ החוברת.

מערכת הבריאות גם היא נערכת למקרה של התקפת טילים מכל הסוגים ולהתקפה של "טרור על", ובמוסדות החינוך החלו בשבוע שעבר לערוך תרגילים. מנכ"ל משרד החינוך, רונית תירוש, הודיעה היום כי בעוד שבוע יתחילו כל בתי הספר בתוכנית הסברה לגבי השימוש בערכות המגן.

לדברי תירוש, הפעילות תעשה בתיאום מלא עם פיקוד העורף והמורים כבר הודרכו בנושא. במקביל, ימשיכו במערכת החינוך להכין את החדרים המוגנים ואת המקלטים. שר הביטחון שאול מופז אמר היום "אנחנו עושים כל מה שבידינו במדינת ישראל, על מנת לתת את הביטחון בכל האפיקים ובכל הערוצים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by