בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: פחות תלמידים בכיתה י' משתמשים בסמים 

מחקר: פחות תלמידים בכיתה י' משתמשים בסמים

 
 
הארון תחאוכו

לקראת היום הבינלאומי למלחמה בסמים מעלה מחקר של ד"ר יוסי הראל מאוניברסיטת בר אילן, כי בארבע השנים האחרונות חלה ירידה של 2.6% בקרב תלמידי כיתות י' בשימוש בחשיש ומריחואנה. עוד מעלה המחקר כי בשמונה השנים האחרונות חלה ירידה של 3.2% בשיעור המשתמשים באקסטזי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקראת היום הבינלאומי למלחמה בסמים שיצויין היום (שלישי) מעלה מחקר של ד"ר יוסי הראל מאוניברסיטת בר אילן בנושא "רווחה נפשית והתנהגויות סיכון", כי בארבע השנים האחרונות חלה ירידה של 2.6% בקרב תלמידי כיתות י' בשימוש בחשיש ומריחואנה. עוד מעלה המחקר כי בשמונה השנים האחרונות חלה ירידה של 3.2% בשיעור המשתמשים באקסטזי.
 
 
בשנת 2006 החל משרד החינוך להפעיל תוכנית איתור תלמידים המשתמשים בחומרים אסורים - אופ"י. התוכנית מופעלת ב-66 בתי ספר. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: אומר כי משרדו מפתח את המודעות בקרב התלמידים בדבר ההשלכות ההרסניות שיש בשימוש בסמים באמצעות הסברה ותוכניות מניעה על ידי יועצים חינוכיים ופסיכולוגים. לדבריו, "בשנתיים האחרונות קודמה באופן משמעותי פעילות המניעה בבתי הספר, חוזקה התפיסה כי כל מורה הוא מחנך למניעה והורחבה הפעילות הבית ספרית והפעילות עם הורים ועם גורמים בקהילה".

ממחקרו של ד"ר הראל בעניין השימוש בסמים, אקסטזי, מריחואנה וכדומה, בקרב תלמידי כיתות י' עולה, כי אחוז התלמידים בכיתות י' שהשתמשו לפחות פעם אחת במהלך 12 החודשים האחרונים בחשיש או במריחואנה (גראס) ירד מ-7.4% ב-2002 ל-4.8% ב-2006. יותר בנים מדווחים על התנסות (6.2%) לעומת בנות (3.8%). אחוז התלמידים בכיתות י' שהשתמשו לפחות פעם אחת במהלך 12 החודשים האחרונים באקסטזי ירד מ-4.9% ב-1998 ל-1.7% ב-2006, גם כאן יותר בנים מבנות מדווחים על התנסות. גם נתוני המשטרה מלמדים על ירידה בעבירות סמים בקרב בני נוער.

במשרד החינוך אומרים עוד, כי התכנית לאיתור תלמידים משתמשים בסמים הינה תכנית התנהגותית קוגניטיבית שמטרתה הקניית כישורי חיים לשליטה וניהול טוב יותר של חייהם. בשנת הלימודים תשס"ז הופעלה התכנית ב-66 בתי ספר ברחבי הארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by