בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צ' קוריאה: אם תפרוץ מלחמה גרעינית - ארה"ב תענש 
 
 הכור הגרעיני ביונג-ביונג (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הדברים באים בעקבות אזהרת ארה"ב למדינה שלא לנצל את האירועים בעיראק לצורך חידוש הפעלת כורי הגרעין שלה; דרום קוריאה פתחה בשיחות עם רוסיה, סין ויפן בסוגייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון קוריאה תעניש את ארצות הברית ללא רחמים אם תפרוץ ביניהן מלחמה גרעינית - כך מאיים היום (שלישי) שר ההגנה של צפון קוריאה. לדבריו, ``אם האימפריאליסט התוקפני יראה בורות בהכרת יריבו וינסה להתגרות במלחמה הצבא והעם שלנו יעניש אותו באחדות שחזקה מפצצת אטום``.

הדברים באים בעקבות דברי שר ההגנה האמריקני, דולנד ראמספלד, אמש, לפיהם ארה``ב מסוגלת להתמודד בשתי חזיתות במקביל במלחמתה בטרור, עיראק וצפון קוריאה. ראמספלד הזהיר את צפון קוריאה מניצול מיקוד תשומת הלב האמריקנית והעולמית בעיראק, והודיע כי אם יהיה בכך צורך, תפתח ארצו במערכה גם נגד צפון קוריאה. עם זאת, גורמים בבית הלבן הבהירו כי ארה"ב אינה מעוניינת במלחמה וכי תנסה לפעול במישור דיפלומטי.

היום נועד נשיא דרום קוריאה הנבחר, רו מו-יון, עם שגרירי סין, רוסיה ויפן בניסיון למצוא פתרון של שלום לסוגיית הגרעין של שכנתן הקומוניסטית, צפון קוריאה. השיחות הדיפלומטיות מתחדשות בעקבות הצעד שנקטה צפון קוריאה - סילוק ציוד הבקרה שהטמין האו"ם במספר ממתקניה הגרעיניים. ארה"ב, צרפת ורוסיה הודיעו כי ידונו בצעדי תגובה אפשריים להחלטת הצפון. סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית גינתה את המעשה. דרום קוריאה קראה לקהילה הבינלאומית ללחוץ על צפון קוריאה להחזיר את פיקוח האו"ם על המתקנים הגרעיניים, ואילו ממשלת יפן הביעה דאגה מהמעשים "המצערים" כלשונה.
 

צ' קוריאה: התחלנו בפירוק ציוד המעקב של האו"ם

צפון קוריאה הודיעה השבוע כי החלה בפירוקו של ציוד המעקב של האו"ם, המותקן בכור הגרעיני ביונג-ביונג. ההודעה נמסרה בעקבות הודעתה של הסוכנות לאנרגיה גרעינית של האו"ם, כי צפון קוריאה שיבשה את תיפקוד ציוד המעקב במקום. הכור ביונג-ביונג נסגר ב-1994 בעקבות ההסכמה עם ארה"ב בדבר השעיית תוכנית הגרעין של צפון קוריאה, וכעת חוששים באו"ם כי בכור מתנהלת פעילות מוגברת לייצור פלוטוניום. מזכ"ל הסוכנות לאנרגיה אטומית, מוחמד אל-בראדי, קרא לצפון קוריאה שלא לחדש את הניסויים הגרעיניים במתקן עד שפקחים מוסמכים יגיעו להשגיח על הנעשה בו.

כזכור, ב-12 בדצמבר הכריזה צפון קוריאה על כוונתה להפעיל מחדש את התוכנית הגרעינית שלה, ודרשה מהאו"ם להסיר את אמצעי המעקב באתרים ובמתקנים הצבאיים. בשנת 1994 הבטיחה צפון קוריאה כי תנטוש את פיתוח הנשק הגרעיני שלה לטובת כורים לאנרגיה אטומית, לשימושים אזרחיים בלבד, בתמורה לנפט. אולם, בחודש אוקטובר האחרון הודתה בנכונותו של המידע שיש בידי האמריקנים לגבי המחקר הגרעיני שלה לצורכי מלחמה. לאחר הודעתה של הרפובליקה הקוריאנית, הודיעו ארה"ב ויפן שהן משעות את משלוחי הנפט למדינה. הנשיא בוש קרא לצפון קוריאה לחסל את תוכניות הגרעין שלה. הוא אף הכניס את צפון קוריאה לרשימת המדינות אותן כינה "ציר הרשע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by