בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חגיגה עולמית ירוקה 

חגיגה עולמית ירוקה

 
 
חדשות נענע

אירועי ה-Live Earth, שייערכו ברחבי העולם ב-7 ביולי לא רק מטיפים לשמירה על איכות הסביבה, אלא גם מדגימים איך עושים את זה. החשמל יופק באמצעות דלקים טבעיים הניתנים למיחזור, השלטים והתגים יהיו עשויים מפלסטיק מתכלה, רוכשי הכרטיסים יוזמנו להגיע בתחבורה ציבורית והאמנים, בהם מדונה ולהקת פוליס, ישוכנו בחדרים חסכוניים באנרגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשמארגני מופעי ה-LiveEarth למען איכות הסביבה החלו בתכנונם, הם הבינו שעליהם לשמש דוגמא אישית. כך, החשמל למופעי הענק יופק באמצעות באמצעות דלק ביולוגי, כוסות הבירה ושלטי ההכוונה יהיו מחומרים טבעיים ומתכלים, ורוכשי הכרטיסים יוזמנו להגיע בתחבורה ציבורית. לדברי המארגנים, כמות האנרגיה שתיחסך רק באיצטדיון הג'יינטס בניו ג'רזי ממיחזור כוסות ובקבוקים, יכולה להספיק לייצור חשמל ליממה שלמה ב-5,110 בתים.
 
 האו"ם קבע כי על מדינות העולם לקצץ את פליטת הפחמן דו-חמצני השנתית בשיעור של בין 85-50% עד לשנת 2050, כדי להתמודד עם התחממות כדור הארץ. ההחלטה התקבלה בתום ועידה בהשתתפות נציגי 120 מדינות, בה נקבע כי היכולת הטכנולוגית והמשאבים הדרושים למזעור תופעת ההתחממות הגלובלית כבר קיימים.

במסגרת הוועידה, קבעו המשתתפים כי יש להגביר את יעילות ניצול אנרגיה ולבסס את השימוש בדלקים המיוצרים מחומרים אורגניים. בעקבות דחיית דרישת סין לא לנקוט בצעדים לפני שרמת גזי החממה תגיע לשיא, הכריזו כמה מהמשתתפים ההחלטות שהתקבלו הן "ניצחון המדע על הפוליטיקה".

לכתבה המלאה 
היוזמה לאירוע היא של ארגון SOS, בראשו עומד סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, אל גור, שיצר את הסרט "אמת מטרידה". מטרתו לעורר מוּדעות לבעיות איכות הסביבה ברחבי העולם ולקדם חסכון באנרגיה וצמצום בזיהום האוויר. חברי הארגון גיבשו והפיצו 150 עקרונות מכל תחומי החיים, שכל אחד יכול ליישם בחיי היומיום שלו ובכך לצמצם את הפגיעה בסביבה.

במסגרת התפיסה הירוקה של המארגנים, יסופק החשמל באמצעים ידידותיים וניתנים למיחזור, בהם גנרטורים שמופעלים על ידי ביו-דיזל, דלק ביולוגי המיוצר משמנים צמחיים (סויה, קנולה, קוקוס, תירס, בוטנים ועוד). תגי הכניסה, שלטי ההכוונה וכוסות הבירה יהיו עשויים מפלסטיק טבעי ומתכלה, שאינו פוגע בסביבה. יתר על כן, כל הפחיות והבקבוקים ימוחזרו. באיצטדיון הג'יינטס בניו ג'רזי, למשל, בו יערך המופע האמריקני, צפויים למחזר כ-200,000 כוסות ובקבוקים. באופן זה, מקווים המארגנים לחסוך לעולם כ-10 טון פסולת.

דרכם של רוכשי הכרטיסים למופע רצופה אף היא בכוונת טובות. הכרטיסים כוללים הזמנה להגיע בתחבורה ציבורית, על מנת שכמה שיותר כלי רכב יושארו בבית ויחסכו מנה לא מבוטלת של זיהום. האומנים המשתתפים, בהם מדונה, חברי פוליס והביסטי בויז, יגיעו אף הם באווירה ירוקה - כרטיסי הטיסה שלהם נרכשו בשיטה של "Carbon Credist", המאפשרות למדינות וחברות לסחור בעודפי הפחמן הדו-חמצני שמותר להן לפלוט לאטמוספירה בהתאם להסכמים בינלאומיים. אחרי הנחיתה הם ינועו באמצעות מכוניות היברדיות, שתרומתן לזיהום האוויר נמוכה באופן משמעותי ממכוניות רגילות. בחדרים שישמשו אותם, כמו גם במשרדי המארגנים ועל הבמה, התאורה תסופת באמצעות נורות LED חסכוניות באנרגיה.

הרווחים מהמופעים, שיתקבלו בעיקר מנותני חסויות ומפרסמים, ישמשו להקמת קרן ללא מטרות רווח, שתילחם בזיהום הסביבה ובנזקים סביבתיים. בתוך כך, הבטיחו המארגנים להשאיר באיצטדיונים את האמצעים הטכנולוגיים החדישים, כדי שהשמירה על הסביבה והחסכון באנרגיה יימשכו גם בעתיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by