בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ונצואלה: הנשיא מאיים לפטר ולשפוט את השובתים 
 
 ה``פילין לאון`` עוגנת לפני הכניסה לנמל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בנאומו השבועי בטלוויזיה וברדיו, הודיע שאבז כי עובדי הנפט השובתים יפוטרו; השובתים יועמדו לדין בשל הנזקים שגרמו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במאמץ להשיב את הסדר במדינה על כנו ולהביא לסיום השביתה המתמשכת בתעשיות הנפט הממשלתיות, הודיע היום (שני) נשיא ונצואלה, הוגו שאבז, כי העובדים השובתים יפוטרו ויועמדו לדין בגין הנזקים שהם גורמים. בנאומו השבועי ברדיו ובטלוויזיה, הודיע שאבז כי מנהל חברת הנפט הממשלתית התחיל כבר בפיטורי עובדים שמעורבים בשביתה הכללית שנמשכת כבר קרוב ל-4 שבועות.\

ממשלת ונצואלה השתלטה אתמול על מיכלית נפט בכוונה להתגבר על מחסור הדלק החמור בעקבות השביתה במדינה. הספינה המוחרמת, ה"פילין לאון", שעוגנת בנמל במפרץ מראקייבו, החלה בפריקת מטען הנפט שבבטנה. הספינה הוחרמה לאחר שקברניטה הצטרף לשובתים וסירב לעגון בנמל.

יצויין כי ההשתלטות התאפשרה בעקבות החלטת ממשלת ונצואלה בשבוע שעבר, להתיר לצבא להשתלט על ספינות, משאיות ומטוסים פרטיים כדי להבטיח אספקה סדירה של מוצרים.

השביתה בוונצואלה נכנסה אתמול ליומה ה-20 והשובתים חידשו את ההפגנות ברחובות קראקס הבירה, בדרישתם לבחירות מוקדמות.
 

ונצואלה - יצואנית הנפט החמישית בגודלה בעולם

 
המשבר בוונצואלה פרץ לפני כשלושה שבועות עם הכרזת ארגוני האופוזיציה על שביתה כללית, ששיתקה את חיי המסחר והכלכלה במדינה. בעיקר פגעה השביתה בתעשיית הנפט האדירה: התפוקה ירדה משלושה מיליון חביות ביום ל-500 אלף בלבד.

ונצואלה, חברה בקרטל אופ"ק, היא יצואנית הנפט החמישית בגודלה בעולם, ואחת מספקיות הנפט העיקריות לארה"ב. המשבר במדינה גרם לעליית מחירי הנפט בעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by