בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הילארי קלינטון - המועמדת המועדפת לנשיאות מטעם הדמוקרטים 
 
 רוצה לסיים את כהונתה בסנאט. קלינטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

זכתה ברוב מרשים בסקר שערכה רשת CNN; נכון לעכשיו אינה מתכוונת להתמודד; המועמדים האחרים צפויים להפסיד מול בוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר שערכה בסוף השבוע רשת ה-CNN קובע כי הסנאטורית מטעם מדינת ניו יורק, הילארי קלינטון, היא המועמדת המועדפת על הדמוקרטים בארה"ב להוביל את מפלגתם בבחירות לנשיאות ב-2004. הסקר נערך שבוע לאחר הודעתו של המועמד המובס בבחירות 2000 וסגן הנשיא לשעבר, אל גור, כי לא יתמודד שוב בבחירות.

על פי הסקר זכתה קלינטון ב-30 אחוז מהקולות כשאחריה ממוקמים הסנאטור היהודי, ג'ו ליברמן, והסנאטור ג'ון קארי ממסצ'וסטס, עם 13 אחוז מהקולות. אולם למרות תוצאות הסקר, הילארי קלינטון הודיעה כבר כי אינה רואה עצמה מועמדת לבחירות ב-2004 מכיוון שהיא מעוניינת לסיים את כהונתה בסנאט.

נכון לעכשיו הדמוקרטים נותרים עם מועמדים שאינם מלהיבים את הציבור, ולפי כל הסקרים הנשיא בוש מביס את ליברמן וקארי בתוצאה של 55 אחוז מול 40 אחוז.

ובינתיים, המועמדים הפוטנציאליים לעמוד בראש המפלגה הדמוקרטית לקראת בחירות 2004, מנסים לנכס לעצמם את תומכיו העיקריים של סגן הנשיא לשעבר, ובעיקר את אלה העשירים שיוכלו לממן להם קמפיין מנצח.

הסנאטור ג'וזף ליברמן מקונטיקט, שהתמודד כסגנו העתידי של גור בבחירות הקודמות, הודיע כי יחליט בחודש הקרוב אם הוא מתכוון לרוץ לתפקיד הנשיא. אם הוא אכן יחליט להתמודד, זו תהיה הפעם הראשונה שבה מועמד יהודי יחשב כבעל סיכויים של ממש להפוך לנשיא ארה"ב.

מועמדים אחרים שנחשבים כבעלי סיכוי לזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית הם הסנאטור טום דשל, הסנאטור ג'ון קארי, מושל ורמונט הווארד דים וחבר הסנאט דיק גפהארט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by