בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ממשתתפי ניסוי האנתרקס נמנע מידע חיוני" 

"ממשתתפי ניסוי האנתרקס נמנע מידע חיוני"

 
 
אפרת פארי

את הדברים האלו טוען ארגון רופאים לזכויות אדם בעקבות חוות דעת משפטית שהוגשה לו לבקשתו. לטענת הארגון, מהנבדקים הוסתר מידע קריטי הנוגע לחיסון האמריקאי שיכול היה להשפיע על הסכמתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון "רופאים לזכויות אדם" מדווח הבוקר (רביעי) כי על פי חוות דעת משפטית ואתית שהוגשה לו, ומסתמכת בין היתר על שאלונים שמילאו 25 מבין 800 משתתפי הניסוי הסודי לחיסון נגד אנטרקס, נמנע מהמשתתפים מידע חיוני בנוגע להשלכותיו.
 
"הוסתר מידע הנוגע לתופעות הלוואי" (צילום: ארכיון רויטרס)
 "הוסתר מידע הנוגע לתופעות הלוואי" (צילום: ארכיון רויטרס)   
לטענת הארגון, מהנבדקים הוסתר מידע קריטי הנוגע לחיסון האמריקאי, לתופעות הלוואי שלו ולסערה שהתחוללה בגינו במשך שנים בארה"ב ובבריטניה. כעת קורא הארגון להקמת ועדת חקירה חיצונית ובלתי תלויה אשר תבחן את הליך ההחתמה וההשתתפות בניסוי.

עוד עולה מחוות הדעת כי את חיילי היחידות המובחרות שהשתתפו בניסוי, שהיו אז בתחילת שירותם הצבאי, שכנעו מפקדים בכירים. ההשפעה הזו, לטענת הדו"ח, היא בלתי הוגנת. כמו כן, לחיילים לא ניתנה שהות בין ההרצאה וההסברים על הניסוי לבין שלב החתימה. שמונה מבין 17 המשתתפים דיווחו כי קיבלו את הזריקה הראשונה כבר במועד החתימה.

"לא הסכמה מדעת"

"הסכמת החיילים להשתתפות בניסוי הושגה תוך ניצול מעמדם ומבלי שניתן להם המידע המלא הנוגע לניסוי. במצב דברים זה לא ניתן לראות בהסכמתם כהסכמה מדעת כפי שדורש החוק", טוען עו"ד מיכאל ספרד, אחד מכותבי חוות הדעת.

הפרשה נחשפה לפני כחודשיים בתוכנית "עובדה" בערוץ 2. החיילים שהעידו במסגרת התוכנית טענו כי לאחר שהשתתפו בניסוי הם חלו במחלות שונות, חלקן חשוכות מרפא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by