בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נעצר מהנדס פלסטיני שפעל עבור החיזבאללה 
 
 חיילי חיזבאללה בעת מצעד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אחמד עויטי (40) הודה בחקירתו שגוייס לארגון בשנת 2001 בעת ביקור בסעודיה; חשוד במסירת מידע על פעילות צה"ל בעזה, באימון פעילי חמאס ובעבודה על טיל נגד טנקים; גוייס בעת עלייה לרגל למכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השב"כ התיר אתמול (ראשון) לפרסום, שלפני כחודש עצר במעבר רפיח תושב עזה, שעל פי החשד שימש במשך כשנתיים סוכן של ארגון חיזבאללה. על פי השב"כ, אחמד עויטי (40) הודה בחקירתו שגוייס לארגון בשנת 2001 בעת ביקור בסעודיה. כתב אישום הוגש נגדו.

עויטי שימש כמהנדס מטוסים של הרשות הפלסטינית בשדה התעופה של רפיח. לעזה הגיע מלבנון בשנת 1994, יחד עם קבוצה של פלסטינים, שהגיעו לעבוד עבור הרשות. בפברואר 2001 יצא למכה כדי למלא את המצווה המוסלמית של עלייה לרגל לאבן הקדושה (כעבה), שם גייס אותו נציג החיזבאללה.

הנציג, שאיתר אותו, הצליח לשכנעו לשמש כסוכן של ארגון ברצועה, על ידי הטענה שבכך יסייע לפלסטינים בלחימתם נגד הכיבוש הישראלי בשטחים. בפגישתם מסר עויטי לאיש הקשר מידע על פעילות צה"ל ברצועת עזה.
 

שם הקוד: "אילי"

 
לפני שחזר לעזה קיבל את שם הקוד "אילי", ומספר טלפון של מפעילו בחיזבאללה, שכונה "רימון". בעזה טלפן עויטי למפעילו, אשר ביקש ממנו לצאת למחנה אימונים בלבנון. נסיעתו תוכננה לאחר השתלמות בירדן.

לדברי השב"כ, עויטי סייע באימונים של פעילי חמאס והדריך גורמים ברשות בחפירת תעלות קישור בשטח בנוי, בלחימה נגד שריון, ובייצור מטענים חכמים. עויטי אף השתמש ביד הטכני שלו לשם שיפור הטיל נגד טנקים מדגם אל-בנא, בו משתמש הארגון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by