בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מדובר בסוטה מין" 

"מדובר בסוטה מין"

 
 
חדשות 10

א' תקפה את משה קצב בצורה חריפה במסיבת עיתונאים וסיפרה בפרוטרוט איך הפך אותה לדבריה ל"שפחת מין". לטענתה, הסדר הטיעון עם קצב נותן רישיון ולגיטימציה לעברייני מין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(6:23 דקות)

 
 
המתלוננת א', שכיהנה בלשכת הנשיא משה קצב, תקפה אתמול (חמישי) במסיבת עיתונאים בתל אביב את הנשיא בצורה חריפה, ואמרה כי מדובר בסוטה מין. א' טענה כי קצב הפך אותה ל"שפחת מין", והתנגדה לעסקת הטיעון שנחתמה עמו: "לאחר הפגישה ביום רביעי במשרד המשפטים, אני מרגישה שניתן רישיון לעברייני מין וניתנה להם הלגיטימציה לעשות ככל העולה על רוחם מבלי להיענש", לדברי א', היא חשה כי עליה לצאת ולספר לציבור את האמת בפרשה.

"נתתי אמון במערכת החוק שתעשה צדק", אמרה א', "אבל היום אני מרגישה שהמערכת ויתרה עלי, ויתרה על הצדק ונכנעה לבעלי השררה". א' טענה במסיבת העיתונאים כי משה קצב ומקורביו הכפישו אותה והתעללו בה לאורך כל הפרשה. "אני יכולה להגיד שהחל מהימים הראשונים שהגעתי לעבוד בלשכת מנכ"ל בית הנשיא, היחס של משה קצב היה יחס סקסיסטי", אמרה.
 
 בסיום מסיבת העיתונאים קראה א' לנפגעות תקיפה מינית שלא להתלונן בעתיד, בעקבות הלקח שלמדה מתלונתה נגד משה קצב. מצד שני, דווקא א' היא זאת שנתנה דוגמא אישית מרשימה לאומץ לב, הן בעצם התלונה נגד נשיא המדינה והן לכל אורך תקופת הפרשה, עד היום.

לכתבה המלאה 
"את יפה", "את סקסית", "אני רוצה להכיר אותך", "את מעניינת אותי", "את בחורה מסקרנת" – אלה רק חלק מההערות שהשמיע לדבריה של א' משה קצב במהלך עבודתם המשותפת. א' סיפרה, כי קצב התקשר ללשכה ללא הרף רק כדי לדבר עמה ולשאול אותה שאלות עליה ועל חייה. לדבריה, כשהיתה עובדת עד שעות הלילה המאוחרות, קצב היה מתקשר אליה כדי להזמינה ללשכתו, אך היא לא הבינה לאן זה מוביל.

א' סיפרה כי בפגישותיהם בלשכת הנשיא סיפר קצב על משפחתו, על עצבותו ועל בדידותו. אחרי עשרה חודשים חשה א' מותשת מההתעניינות המוגברת של הנשיא, והחליטה לעזוב את עבודתה. "נמאס לי לשמוע כמה אני יפה וכמה אני סקסית", הסבירה א'. "לא רציתי לשמוע את זה מהבוס שלי, לא רציתי לשמוע את זה מאף אחד".

לדברי א', מעסיקיה דחו את בקשתה לעזוב על הסף, ובעקבות כך הפכה א' לרכזת הלשכה בלשכת נשיא המדינה. "לא חשבתי שדברים ירחיקו לכת", סיפרה א', "חשבתי שיכול להיות שהוא באמת זקוק לכישורים המקצועיים שלי, אז עברתי לתפקיד".

"שם", מספרת א', "נחשפתי לאישיות נטולת המוסר שקוראים לה משה קצב. אדם נרקסיסט מרוכז בעצמו. מדובר בבן אדם, אני חושבת, בעל שני פיצול אישיות. יש את משה קצב האדיב, ויש את משה קצב המפלצתי".

"זה התחיל בשיחות טלפון החל מהשעה 07:30 בבוקר כשאני עדיין בבית ישנה", סיפרה א' על סדר יומה כרכזת לשכת הנשיא. לדבריה, קצב היה שואל אותה בשיחות הטלפון מה היא הולכת ללבוש, והיה מציע לה: "אולי תלבשי חצאית, חצאית בלי תחתונים". א' סיפרה במסיבת העיתונאים, כי אף שיחה ממאות שיחות הטלפון שקיבלה, לא נגעה לענייני עבודה.

א' סיפרה, כי באופן קבוע, כשקצב היה יורד מדירת מגוריו ללשכתו כדי להתחיל את סדר יומו, היה מזמין אותה להיכנס ללשכתו ומדבר אליה: "את מדהימה אותי, אני חשבתי עליך בלילה בזמן ששכבתי עם גילה, אשתי".
 
 
 אז מה היה לנו שם ואין לנו עכשיו? בעקבות עסקת הטיעון שנרקמה בין פרקליטיו של נשיא המדינה הנבצר, משה קצב, לבין פרקליטות המדינה, חזרנו לכתב האישום המקורי כדי לבדוק אלו סעיפים הופיעו בו, ומה מופיע כיום בכתב האישום המתוקן.

לכתבה המלאה 
עוד סיפרה א', כי מדי בוקר היה מוציא קצב את איבר מינו ממכנסיו, מנער אותו ומנפנף בו, ואומר: "בואי תגעי, בואי".

"בכל פעם רצתי אל הדלת לצאת, וכמובן שאמרתי לו שאני לא מבינה איך הוא עושה דברים כאלה ועל בסיס מה", אמרה א', והוסיפה: "מדובר בסוטה מהסוג הגרוע ביותר. עיניכם הרואות שאני לא בחורה מכוערת. לא היתה לי כל סיבה להתאהב באדם".

א' סיפרה כי שוב ביקשה לעזוב את הלשכה, אך שוב נענתה בשלילה. "הציעו לי את תפקיד מנהלת לשכת הנשיא", אמרה. "חשבתי שהוא יפסיק, כי בכל זאת, מדובר בתפקיד נדיר, יוקרתי, והחלטתי לקבל את זה".

מאז קבלת התפקיד, החל הנשיא קצב, לדבריו א', "לחצות את הגבולות": "באחת הפעמים שישבתי בלשכת הנשיא, הוא ישב מולי ואני ישבתי בצד שמנגד. זאת לשכה אטומה עם דלת עץ אלון כבדה ביותר. אף אחד לא יכול להיכנס ללשכה. התעסקנו עם איזושהי ניירת. הוא ביקש ממני לעמוד רגע, התרוממתי, והוא אמר: 'את פשוט מושכת אותי, את משגעת אותי'. בלי הסבר נוסף שלח יד לחזה שלי. אני דחיתי אותו. אמרתי לו: 'אתה עברת את כל הגבולות. זה נגמר, זה בלתי אפשרי'. הוא בא לדלת, אחז בי ואמר: 'אני מצטער, זו טעות. את לא רוצה - לא צריך'".

אולם, ההטרדות, לדברי א', לא נגמרו בשלב זה. "נכנסתי ללשכה במהלך העבודה כדי להחזיר ספר, לסדר משהו. אני עמדתי עם גבי אליו במרחק של שני מטרים, אבל זה יחסית סמוך לכיסא שלו. פתאום אני מרגישה גוף נצמד אלי ואוחז בי חזק ומושך את הידיים שלי מאחורנית. מה שאני מרגישה זה גם את איבר המין שלו נצמד אליי ובן אדם שאומר לי: 'את פשוט תיכנעי. אני אוהב אותך. תהיה כאן מערכת יחסים. אני אוהב אותך, אני רוצה לשכב איתך, אני רוצה איתך סקס, ואין סיבה שלא תסכימי'.

"אני ניסיתי להתנער, ניסיתי להשתחרר, אבל זה לא בדיוק הלך. ברגע הזה הוא הדף אותי לפינת השולחן, בצורה כזאת שידיי שעונות על השולחן והידיים שלו שעונות על הידיים שלי. אני לבשתי מכנסיים, והוא פתח את הסוגר במכנסיים שלי. הוא איש חזק. אני נכנעתי למשהו שהתנגדתי. אמרתי לו ודחקתי בו והזזתי אותו, אבל זה לא עזר לי הרבה. הבן אדם הוריד את המכנסיים שלי, הוריד את המכנסיים שלו וביצע בי יחסי מין מלאים. הדבר הזה חזר על עצמו בהזדמנויות שונות, כמעט בין שלוש לארבע פעמים".
 

עו"ד ציון אמיר: "זה היה מופע אימים מעורר פלצות"

 היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע כי במסגרת עסקת הטיעון עם משה קצב, יודה הנשיא הנבצר בביצוע מעשים מגונים בכפייה. העונש עליו הוסכם הוא פיצויים למתלוננות ומאסר על תנאי. "לאחר משא ומתן שנמשך בשבועות האחרונים הגענו לכלל הסכמה, שנחתמה לפני דקות אחדות על ידי נשיא המדינה, לפיה יוגש כתב אישום נגד קצב שכולל עבירות של מעשים מגונים שלא בהסכמה עקב הפעלת מעשי לחץ, שזו עבירה מסוג פשע", אמר מזוז.

לכתבה המלאה 
אחד מפרקליטיו של משה קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר בתגובה למסיבת העיתונאים: "מוטב היה לו הייתה א', אשר מסתתרת מאחורי מסך של אנונימיות, אם היא היתה מכבדת את החלטת צמרת המשפט בישראל. עד היום היא השמיצה את נשיא המדינה, והיום יש לה מטרה אחרת באותן השמצות. הפעם זהו היועץ המשפטי לממשלה וכל צמרת המשפט בישראל".

"אנחנו נאלץ להזים את המופע האלים והמביש הזה בראיות שמצויות בתיק החקירה", אמר עו"ד אמיר. "מה שקרה כאן זה מופע אימים מעורר פלצות. היועץ המשפטי וצוות עוזריו הבכיר קיבל את ההחלטה בשל תשתית ראייתית רעועה ביותר, וההגדרה הזאת עושה חסד עם א'. היועץ המשפטי עשה עמה חסד שלא העמיד אותה לדין בגין עבירה של סחיטת נשיא המדינה, ומוטב היה לו תרכין ראשה מול ההחלטה ותשוב לאנונימיות שהיא מבקשת לשמור עליה".

עורכת דינה של המתלוננת א', כינרת בראשי, אמרה בראיון לערוץ 2: "יש לנו מסמכים וראיות מאוד חזקות. יש עדות במשטרה של בחורה ששמעה במו אוזניה את משה קצב מאיים על חייה של המתלוננת א'. יש את בדיקת הפוליגרף של המתלוננת, שם היא יצאה דוברת אמת, ויש את הסירוב העיקש של החשוד להיבדק בפוליגרף".

עוד אמרה בראשי: "אם המתלוננת א' לא הייתה יוצאת עם התלונה שלה, הבחורות האלו לא היו יוצאות החוצה. הן חיו בפחד לאורך כל השנים והן העידו על כך. כנראה שאנחנו נצטרך לפנות לפתחו של בג"צ בבקשה לפתוח ולראות איך הגיעה ההחלטה ההזויה הזו".
 

העדות המלאה של א'

(43:20 דקות)
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by