בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צו סגירה הוצא נגד בטאון התנועה האסלאמית 
 
 העיתון נותן במה להסתה (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

שר הפנים הוציא צו תקדימי; ישי טוען שהעיתון תומך בטרור ומעמיד במה לפעילי חמאס; התנועה האיסלמית: נגיש ערעור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הפנים אלי ישי הוציא אתמול (ראשון) צו המורה לבטאון התנועה האיסלאמית, סווט אל-חאק אל-חרייה, להפסיק את פעילותו. זאת, תוך שימוש תקדימי בסעיף 2 (19) א' לפקודת העיתונות. לבעלי העיתון ניתנה זכות ערעור תוך 15 יום נגד הצו.

שר הפנים פעל על פי דרישת השב"כ באישור פרקליטות המדינה בתיאום עם ראש הממשלה, אריאל שרון. מלשכתו של ישי נמסר, שהסיבה לצו היא שפרסומי העיתון מסכנים את שלום הציבור.

בצו מנמק ישי את החלטתו; לטענתו, הבטאון משמש שופר להסתה קשה נגד היהודים, הציונות ומדינת ישראל. העיתון עושה זאת על ידי נתינת במה נרחבת לעמדותיו של ארגון החמאס, אשר מצדיק שימוש באלימות ובטרור נגד אזרחי ישראל, תוך הטפה למות שאהידים.

"כמדינה דמוקרטית אנו דוגלים בחופש הביטוי ולא בחופש השיסוי וההסתה", נכתב בהודעת המשרד. "סגירת העיתון היא חלק ממאמצינו במלחמה בטרור ובמסיתים לטרור". בין הפרסומים, להם מתנגד שר הפנים, שיר שפרסם השייח ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. השיר יוצא נגד "העושקים, הפושעים, מפגיזי המסגדים, רוצחי כורעי הברך להתפלל, שוחטי הנשים ההרות והתינוקות", וממליץ להשחית ולהעלות באש את אלה ש"הבורא גזר עליהם להיות קופים מפסידים".
 
 
השייח ראאד סלאח, ואנשי תנועתו החליטו כי יערערו על הפסקת פעילות העיתון. ישי הוציא נגד ראאד לפני כשנה צו עיכוב יציאה מן הארץ, בטענה שיציאתו עלולה לפגוע בביטחון המדינה. לאחרונה האריך ישי את תוקף הצו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by