בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כוויית: כתב טלוויזיה צרפתי נהרג מפגיעת טנק אמריקני 
 
 בורט. דוגמא נוצצת למקצועיות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נפצע אמש כשסיקר את אימוני הצבא האמריקני בכוויית והיום מת מפצעיו; הנשיא שיראק: "אחד העיתונאים המוכשרים ביותר"; נשקלת האפשרות להגביל הסיקור העיתונאי באיזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב חדשות של ערוץ טלוויזיה צרפתי מת אחר הצהריים (ראשון) מפצעיו לאחר שנדרס אמש על ידי טנק אמריקני, במהלך אימון שערכו כוחות צבא ארה"ב בכוויית. פטריק בורט, סיקר אמש את אימוןי הכוחות בכוויית, כאשר לפתע נכנס לנתיב נסיעתו של טנק שעבר במקום, הטנק פגע בו והוא הועף חמישה מטרים באוויר ונפצע באורח קשה מאוד. צלם של הערוץ שהיה עמו נפגע גם הוא.

בורט, בשנות הארבעים לחייו, שימש ככתב של ערוץ הטלוויזיה הצרפתי TF-1. ככתב ותיק הספיק בורט לסקר אירועים במלבנון, אפגניסטן, מזרח טימור וקוסובו. פקידים בכירים בצבא האמריקני אומרים כי הנסיבות המדויקות של האירוע עדיין אינן ברורות, וכעת מתנהלת חקירה בעניין.

דובר שגרירות צרפת בכוויית אמר כי בורט נפגע קשה בכל חלקי גופו "הטחול שלו נקרע וכלייה אחת נקרעה חלקית". עוד נמסר כי בורט נותח ואולם מת מפצעיו בעקבות דימום בגבו.

נשיא צרפת, ז'אק שיראק, אמר כי בורט הינו "אחד העיתונאים המוכשרים ביותר, ושימש דוגמא נוצצת למקצועיות". הדברים נאמרו במכתב ניחומים ששלח שיראק להנהלת ערוץ הטלוויזיה הצרפתי.

יצוין כי יותר מ-12 אלף אנשי צבא אמריקניים נמצאים כעת בכוויית, רבים מהם מבצעים אימוןים-באש חיה. בעקבות האירוע נשקלת כעת האפשרות לצמצם במידה מסוימת את החופש שניתן לסיקור העיתונאי בשטח האימוןים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by