בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: האם ניסו לחסל את הייפא והבי? 

ערבים ברשת: האם ניסו לחסל את הייפא והבי?

 
 
הארון תחאוכו

משרד החינוך סוגר את בית הספר הערבי היחיד בצפת, גורם לפגיעה בתלמידים ועובר על חוק החינוך. דילמה סעודית: אם לאישה אסור לנסוע עם גבר זר מסיבות דתיות, אז מדוע כן מותר כשמדובר במונית? ותפנית בפרשת פציעתה של הזמרת הפרובוקטיבית מלבנון: טענות על כך שהאוייבת מספר אחת שלה ניסתה לחסלה. בלגאן ברשת הערבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועד הורי התלמידים בבית הספר הערבי "עכברה" שבצפת פנה לאחרונה לבג"ץ, באמצעות ארגון "עדאללה", בדרישה לבטל את החלטת משרד החינוך לסגור את בית הספר החל משנת הלימודים הבאה, ולהקים במקומו בית ספר חלופי.
 
 
עכברה היא השכונה הערבית היחידה בצפת, והיא סופחה לעיר בשנת 1984. במקום מתגוררים קרוב ל-420 איש, מהם 13 ילדים בגיל גן חובה, 60 תלמידים בגילאי חינוך יסודי ו-20 בגילאי חטיבת ביניים. ב-13 השנים האחרונות פועל בשכונה בית ספר לגיל הרך, הכולל גן ילדים וכיתות א' ו-ב'. בשנת הלימודים הנוכחית לומדים בבית הספר, המצוי באזור הרישום של העיר צפת, 13 ילדים בגן, חמישה ילדים בכיתה א' וחמישה ילדים בכיתה ב'. שאר תלמידי השכונה, הלומדים בכיתות יסודי וחטיבת ביניים, נאלצים לנסוע מדי יום לבית הספר בטובא-זנגרייא, הממוקם במרחק של כ-25 ק"מ מהשכונה והמצוי באזור הרישום של המועצה המקומית טובא-זנגרייא. בגיל תיכון עוברים התלמידים ללמוד בכפר הסמוך ג'ש (גוש חלב), שבית הספר בו מצוי באזור הרישום של המועצה המקומית גוש חלב.

משרד החינוך הודיע בנובמבר 2006 על החלטתו לסגור את בית הספר בעכברה, זאת בשל מספרם המועט של התלמידים הלומדים בכיתות א' ו-ב' (חמישה תלמידים בכל כיתה). על כן, החל משנת הלימודים הבאה (2008-2007) ייאלצו תלמידי כיתות א' ו-ב' ללמוד מחוץ לשכונה ואף מחוץ לצפת. במקרה זה, כך טוען ועד ההורים, התלמידים אמורים לעבור לבית ספר יסודי בטובא-זנגרייא. החלטה זו של משרד החינוך חלה על כיתות א' ו-ב'. לגבי גן הילדים הוחלט, כי הוא ימשיך לפעול ובלבד שילמדו בו 11 ילדים, שלפחות אחד מהם בגיל חובה.

בעקבות מאבקים ציבוריים ומשפטיים שניהלו בעבר תושבי השכונה, החליט משרד החינוך להקים את בית הספר חטג"ר (חטיבת גיל רך, כיתה א' וכיתה ב') בשכונת עכברה. כבר בעת קבלת ההחלטה, בשנת 1994, היה ידוע לכל כי בשכונה יש רק מספר קטן של תלמידים בכיתות א' ו-ב'. בפנייה של ועד ההורים נטען כי החלטת משרד החינוך לסגור את הכיתות שנותרו בעכברה מנוגדת להחלטות קודמות של משרד החינוך ומהווה הפרה של הבטחות שנתן המשרד בעבר, שלפיהן יפעל בית ספר בשכונה. בנוסף, נאמר, כי ההחלטה פוגעת במאמצים רבי השנים שעושים הצדדים להגיע להסדר בדבר הפעלת בית ספר בשכונה.

לא קשה להבין, וכך עולה מהעתירה של עדאללה, שסגירת בית הספר בשכונת עכברה פוגעת קשות בזכותם הבסיסית של ילדי השכונה לחינוך ומהווה הפרה של הוראות חוק לימוד חובה, המטיל חובה על משרד החינוך לספק חינוך חינם לילדים ובני נוער עד גיל 15. סעיפים נוספים בחוק זה מחייבים הורים לרשום את ילדיהם ברשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה גר הילד. סגירת בית הספר בשכונת עכברה, שהוא בית הספר היחיד העומד לרשות ילדי השכונה בגילאי גן וכיתות א' ו-ב', היא הפרה בוטה של החובה החוקית המוטלת על משרד החינוך לספק חינוך חובה לילדים במוסד חינוכי קרוב לאזור מגוריהם.

ועד ההורים טוען, ובצדק, כי "תוצאות ההחלטה של משרד החינוך מהוות פגיעה בזכותם של ילדי השכונה והוריהם לשוויון, שכן, קיימים בעיר צפת מוסדות חינוכיים המתאימים לילדי התושבים היהודים המתגוררים בצפת והקרובים למקומות מגוריהם".
 

דילמת האישה הסעודית

כמו לרוב אתרי החדשות, גם אתר האינטרנט של רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" מאפשר לגולשים לשלוח חומר וידאו ביתי ולפרסם אותו לכלל הגולשים. בין היתר נשלחים למערכת של האתר חומרים ממדינות ערב: ירדן, סוריה, לבנון, ערב הסעודית, תימן, עומאן, עיראק, איראן, מצרים מדינות המפרץ הפרסי ועוד. מנהלי האתר אף מנחים את הגולשים כיצד לבחור את המצלמה הנכונה, כיצד לצלם נכון את הקטע ואיך להעביר את החומר למחשב ולשלוח למערכת.
 
 
סרטון שנשלח מערב הסעודית מציג דילמה מעניינת לגבי האישה הסעודית ונושא הנהיגה ברכב. כותרת הסרטון טוענת כי לאישה הסעודית אסור לנהוג בשל מגבלות דתיות. בנוסף היא אינה יכולה לעלות לרכב עם אדם שאינו בעלה. אולם, וכאן הדילמה, יכולה האישה לעלות למונית עם נהג שהוא אינו בעלה. מייצר הסרטון, אחד שמכנה את עצמו SevenDeserts, שואל מדוע יכולה האישה לשבת במונית עם גבר זר למרות האיסור הדתי? צפייה מהנה »
 
 
בסרטון נוסף, שאותו שלח גולש בשם "הנשר" מערב הסעודית, רואים כבשה מסכנה שלראשה חבשו תחפושת שחורה ומפחידה, ושאר העדר נמלט מפניה מרוב פחד. והכבשה התמימה, שעל ראשה מסכה הדומה לזו מהסרט "הצעקה", לא מבינה מדוע כל העדר בורח ממנה. לסרטון »
 
 
עוד סרטון שנשלח מערב הסעודית, והשולח הפעם הוא "אהלאווי". הסרטון מציג משחק חדש שניתן לכנותו בשם אחד בלבד: "ילדי הכאפות". קבלו כאפה לפנים »
 
 
אנשי "גדודי א-נאסר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, פרסמו השבוע סרטון וידאו הכולל שיגור שלוש רקטות לעבר כרם שלום בישראל. מדובר ברקטות מסוג "נאסר" ו"נאסר 4", שיכולות להגיע עד אשקלון, כך לטענת אנשי הזרוע הצבאית.

לכבוד "האירוע" אנו מתכבדים להגיש לכם את פינת קטעי הווידאו של גדודי סלאח א-דין, בו מופיעים מספר קטעים של שיגור רקטות והפצצות נגד ישראל. לכניסה לאתר »
 

פציעת והבי: ניסיון חיסול?

תפנית דרמטית בפרשת פציעתה של הזמרת הלבנונית, הייפא והבי, שניצלה השבוע ממוות לאחר שמטוס התנגש ברכב בו נסעה, במהלך צילומים לקליפ. כעת מתפרסמות ידיעות לפיהן שילמה אוייבה הגדול של הייפא, הזמרת רולא סעד, כסף לטייס כדי שיגרום למותה של והבי. סעד מכחישה את הטענות.

רגעי האימה של והבי בעת ההתנגשות עם המטוס (באדיבות אל-ערבייה ואתר panet)
 
 
השבוע, במהלך צילומים לקליפ בשדה התעופה הצבאי "ריאק" במזרח לבנון, הצטלמה והבי כשהיא נוהגת ברכב פתוח. מטוס קל שצילם אותה מהאוויר הנמיך יתר על המידה והתנגש ברכב. והבי ניצלה ממוות בטוח, אך נחבלה בראשה ובכתפיה, והיא פונתה לבית חולים.

בשיחה עם רשת LBC הלבנונית אמרה והבי: "אלוהים הציל אותי ממוות בטוח. אני מודה לו קודם כל ולכל אחד אחר שסייע לי, במיוחד לחיילים, והגיע לבקר אותי בבית החולים. אני מקווה להבריא ולצאת מפה בקרוב כדי להשלים את הצילומים".

אולם, מספר ימים לאחר האירוע החלו עיתונאים להריח שמשהו מסריח בסיפור. הזמרת רולא סעד, שנמצאת במצרים לרגל צילומים לסרטה הראשון, קיבלה טלפונים ונשאלה על מעורבות בפרשת פציעתה של והבי.

מלשכתו של מנהלה האישי של סעד, כרים אבי-יאגי, נמסר כי סעד נשאלה מספר פעמים אם שילמה 600 אלף דולר לטייס כדי שיפגע בכוונה ברכבה של והבי. "כמובן שהכל מצוץ מהאצבע ואין לכל זה בסיס", הגיב אבי-יאגי. הסיפור חשוד מכיוון שזוהי לא הפעם הראשונה שנוצרים מתח, שנאה וקנאה בין שתי הזמרות.
 
לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף:
http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by