בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן מזמינה את סבא"א לטהרן 

איראן מזמינה את סבא"א לטהרן

 
 
רויטרס

הביקור יערך בין ה-13-11 ביולי. טהרן הזמינה את הצוות לביקור לאחר שהממונה על תוכנית הגרעין של איראן, עלי לריג'אני, הסכים "לתוכנית פעולה" במסגרתה ידונו הוא וראש סבא"א, מוחמד אל בראדעי, בנושאים שעליהם לא ניתנה תשובה ביחס לתוכנית הגרעין האיראנית. גם לאיום בסנקציות חמורות יותר שיוטלו על המדינה היה משקל בהזמנה האיראנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם איראני רשמי מסר היום (שבת) כי צוות מטעם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) יבקר באיראן בתאריכים ה-11-13 ביולי, על מנת לדון בפעילות הגרעינית של טהרן.
 
מתקן העשרת אורניום איראני (צילום: רויטרס)
 מתקן העשרת אורניום איראני (צילום: רויטרס)   
איראן טוענת כי התוכנית האטומית שלה מכוונת כולה לייצור חשמל. במערב, לעומת זאת, חושדים כי המאמצים של טהרן מכוונים לבניית פצצת אטום, זאת מאחר ועד שנת 2003 הסתירה ההנהגה האיראנית מחקרים רגישים מסבא"א, והיא אינה מאפשרת חקירה ממשית של הנושא מאז.

ממטה סבא"א שבוינה נמסר ביום שני שעבר, כי טהרן הזמינה את הצוות לביקור, לאחר שהממונה על תוכנית הגרעין של איראן, עלי לריג'אני, הסכים "לתוכנית פעולה" במסגרתה ידונו הוא וראש סבא"א, מוחמד אל בראדעי בנושאים שעליהם לא ניתנה תשובה ביחס לתוכנית הגרעין האיראנית.

"משלחת שתורכב מסגנו של ראש הסוכנות וכמה פקידים... תגיע לטהרן כדי לגבש תוכנית עבודה שתענה על כל הנושאים להם לא ניתנה תשובה ביחס לתוכנית הגרעין של איראן" אמר עלי אשגר סולטני, שליח סבא"א, לסוכנות חדשות אסלאמית.

בראש המשלחת לטהרן יעמוד אולי הינונן, ראש צוות הפקחים הבינ"ל של סבא"א.

"זה לא צוות של פקחים והם לא יערכו תצפיות באתרים הגרעיניים של איראן" אומר סולטני.

לריג'אני ואל בראדעי, הסכימו בפגישה שנערכה לפני שבועיים, להגיע ל"תוכנית פעולה" בתוך חודשיים. במסגרת התוכנית יעסקו בשאלות שתלויות ועומדות מזה זמן ביחס לתוכנית הגרעין האיראנית.
 

"האומה האיראנית תמשיך במה שהוא זכותה"

 
המחווה הפייסנית של טהרן מגיעה לאחר שארה"ב, בריטניה, רוסיה, צרפת, גרמניה וסין החלו לדון בסנקציות חמורות יותר, שיוטלו על איראן מטעם האו"ם, לאחר שאיראן סירבה להשהות את פעילויות העשרת האורניום שלה.

האו"ם הטיל סקנציות על איראן פעמיים מאז דצמבר, לאחר שהתעלמה מקריאות חוזרות ונשנות להפסיק את פעילות הגרעין שלה, ולהניח לפקחים של סבא"א לבדוק את הכורים.

דיפלומט מערבי בוינה אמר באמצע השבוע, כי המאמצים של איראן נראים יותר כניסיונות לעכב סנקציות נוספות של האו"ם מאשר כמפנה אמיתי. הקולות העולים מוושינגטון סקפטיים ביחס לכוונות האיראניות גם הם.

לפני שנה התחייבה איראן להציג תוכנית של שיתוף פעולה מלא עם סבא"א, התחייבות שלא קיימה.

רוסיה רמזה על אי-הסכמתה להצעה האמריקאית להטלת סנקציות נוספות על איראן, באומרה שהיא תגבה הצעה כזו רק ברגע שסבא"א תמצה את כל האפשרויות האחרות למענה על שאלות בקשר לפעילויות האיראניות.

ביום שישי אמר דיפלומט אירופאי לרויטרס, כי כוחות עולמיים דנים ברעיון של הצעה לאיראן שלא להטיל סנקציות נוספות, בתנאי שטהרן תפסיק לפתח את העשרת האורניום בתחומה.

עד כה איראן דחתה כל הפסקה בתוכנית הגרעין שלה.

"האומה האיראנית תמשיך במה שהוא זכותה באומץ" אומר האייטוללה עלי קחמני, לנשיא איראן, אחמדיניג'אד ולפקידים בכירים אחרים היום, כך דיווחה תחנת הטלוויזיה האיראנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by