בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב לא תגיב להפלת המזל"ט האמריקני 
 
 מטוס ביון אמריקני באיזור האסור לטיסה בעיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הצבא האמריקני: לא מדובר בהסלמה; עיראק: הפלת המזל"ט היתה פעולה מתוכננת; בעוד כשבועיים תחל תנועה מאסיבית של כוחות אמריקניים לאיזור המפרץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית לא תגיב לעת עתה להפלת המזל"ט שלה בידי מטוסים עיראקיים אמש (שני) באזור האסור לטיסה בדרום עיראק. עיראק אישרה כי הפילה את מטוס הביון האמריקני במבצע מתוכנן, לאחר שזה הפר את ריבונותה האווירית לצורכי ריגול. בהודעת צבא ארה"ב נמסר כי המטוס ביצע משימת מודיעין כאשר מטוסי קרב עיראקיים חדרו לתחום האסור לטיסה והפילו אותו. מהירי נהרס המטוס כליל. בצבא ארה"ב אומרים כי מדובר באירוע נוסף בשרשרת ארוכה של מעשי איבה של המשטר העיראקי, וכי לא מדובר בהסלמה.

יצוין כי במהלך שנת 2002 בלבד נורתה אש עיראקית לעבר מטוסי קרב של ארה"ב ובריטניה שפיטרלו באיזור האסור לטיסה קרוב ל-500 פעמים. ממפקדת הכוחות המשולבים של צבא ארה``ב נמסר כי העיראקים מנסים זה שנים לפגוע במטוסים אמריקניים ואמש שיחק להם מזלם. לדברי שר ההגנה, דונלד ראמספלד, ההכנות למתקפה בעיראק נמשכות.

בעוד כשבועיים, מיד עם סיום חופשת החגים בארצות הברית, תחל תנועה מאסיבית של כוחות אמריקניים לאיזור המפרץ. לדברי גורמים בפנטגון מדובר בתיגברו של עשרות אלפי חיילים לאזור. מומחים אמריקניים החלו אמש בבדיקת בסיסי חיל אוויר בדרום-מזרח טורקיה, שעשויים לשמש את ארה``ב במתקפה. רשת הטלוויזיה הטורקית דיווחה כי ארה``ב עשויה להכשיר את הבסיסים לשימוש מטוסי קרב אמריקנים כבר בראשית ינואר. בשבוע הבא יתכנס הפרלמנט הטורקי להכריע בעניין.
 
 
בתוך כך, שלושה צוותים של פקחי האו"ם יצאו הבוקר יצאו למשימות ביקורת במתקנים בבגדד. עד כה נערכו כ-150 ביקורות באתרים שונים במשך 25 ימים. דובר מטעם הפקחים אמה אמש כי הם עוסקים בין היתר בהכנות לתחקר מדענים מתעשיית הנשק של עיראק. מהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית נמסר כי הפקחים מגבירים גם את המאמצים להבריח מעיראק כמה מן המומחים כדי שניתן יהיה לתחקר אותם בחו"ל.
 

ארה"ב: הכרזת עיראק בעניין ה-CIA - תרגיל

ארה"ב אומרת כי הכרזת עיראק לפיה תאפשר לסוכני CIA להיתלוות אל פקחי הנשק הפועלים במדינה היא "תרגיל", וכי סדאם חוסיין צריך להוכיח שלארצו אין נשק להשמדה המונית. לדבריה, עדיין לא נואשה ממאמצי האו"ם לפרק את עיראק מהנשק שברשותה, אך סבלנותה פוקעת ו"קרבה השעה לפעולה".

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, כבר הורה לאו"ם להתכונן למלחמה בעיראק, להיערך לפינוי המוני של נציגיו ולהגיש סיוע ל-900 אלף פליטים שעפ"י ההערכה יישארו ללא קורת גג. באו"ם מקפידים לשמור על חשאיות כדי שלא לאותת לעיראק שאין עוד טעם בשיתוף פעולה עם פקחי הנשק. על פי תחזית האו"ם, הקרבות יתנהלו בעיקר סביב הבירה בגדד כשאזור האוטונומיה הכורדית שבצפון עיראק צפוי להישאר מחוץ לשדה הקרב. במסמכים שהוכנו באו"ם נכתב עוד כי ייקח למעלה מחודש להרגיע את התסיסה שצפויה לפרוץ בדרום עיראק כשהשיעים ינסו למנוע את המשך שליטתו של המיעוט הסוני. באו"ם מעריכים שהמצוקה הכלכלית, הקרבות והמחסור במזון יניסו מאות אלפי בני-אדם מבתיהם, ויהיה צורך בהקמת מחנות פליטים מיוחדים לקליטתם.
 
 

גרמניה: לא נעניק תמיכה כספית כלשהי למלחמה בעיראק

שר האוצר הגרמני הנס אייכל הודיע השבוע כי מדינתו לא תעניק תמיכה כספית מכל סוג שהוא למלחמה המתוכננת בעיראק. גרמניה, מההמתנגדות הקולניות ביותר למתקפה על עיראק, תרמה כ-5.5 מיליארד דולר למלחמת המפרץ ב-1991 מאחר שאיסור חוקתי מנע ממנה לשלוח חיילים לחו"ל. בינתיים בוטל האיסור שהוטל על גרמניה במלחמת העולם השניה, ואולם אייכל אומר כי מלחמה עלולה לגרור את ממשלת גרמניה להוצאות ביטחון גבוהות, וכי ועלולה להיות לה השפעה שלילית על הצמיחה הכלכלית, במיוחד אם מחירי הנפט יאמירו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by