בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מישל סבאח: הכיבוש מזין את האלימות והטרור 
 
 מצעד חג המולד בבית לחם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בדרשה במיסת חצות בבית לחם קרא הפטריאך הלטיני לישראל לשים קץ לטרור; רק מאות בודדות חגגו בבית לחם את חג המולד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפטריארך הלטיני, מישל סבאח, קרא אתמול (שלישי) לישראל לשים קץ ל"כיבוש המזין את האלימות והטרור". בדרשה במיסת חצות בבית לחם אמר סבאח כי "צבאה של ישראל גורר את הפלסטינים לזעם ולטרור". סבאח קרא לעם בישראל למצוא מנהיגים בעלי חזון של שלום והם יביאו, לדבריו, את הבטחון הנדרש לישראלים. בתחילת הדרשה אמר סבאח כי הוא מתפלל לשלומו של ערפאת אף שבראיונות לפני המיסה קרא למנהיגי ישראל והפלסטינים להתפטר משום שכשלו ולא הביאו שלום.

רק כמה מאות נוצרים השתתפו באירועי חג המולד בבית לחם, ומי שהגיע לעיר מדווח על אווירת נכאים, שמעיבה על שמחת החג. הרבה מן האירועים בוטלו, וכל חנויות העיר סגורות, למעט אלה שברחבת כנסיית המולד. סא"ל משה מדר, ראש מטה תיאום וקישור בבית לחם, סיפר שמצב הרוח בעיר קודר. אולם, הוא ציין שהגעתו של הפטריארך הלטיני זכתה לקבלת פנים שמחה. "היו שם 3000 איש, שהם מספר לא מבוטל", אמר. "אי אפשר לומר שהחג לא יתקיים כהלכתו, לפחות מההיבט הדתי", הוסיף.

הפטריארך הלטיני, מישל סבאח, יצא בראש התהלוכה המסורתית של ראשי הכנסיות, קונסולים ושגרירים מהעיר העתיקה בירושלים לבית לחם. את פניו בין מקבלי פניו בבית לחם היו שוטרי המשטרה הפלסטינית, מושל העיר וכן אנשי שמאל ישראלים, שהניפו שלטים נגד הכיבוש. פעילי תעיוש הביאו לילדי העיר מתנות לחג, בגדים ומוצרי מזון.

 

ערפאת: למה רק הפלסטינים לא יכולים לחגוג?

 
גם השנה מנע צה"ל מיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להשתתף במיסת החצות. במפגש, שנערך אתמול עם מנהיגי הנוצרים הפלסטינים בלשכתו ברמאללה, התלונן ערפאת על האיסור: "האם זה הוגן שחגיגות חג המולד בכל העולם חופשיות, ורק הפלסטינים לא יכולים לחגוג?!" שאל.

במוקטעה הדליק ערפאת נרות בחברת הפטריארך הלטיני ובחברתם של תושבי רמאללה, בתלבושת סנטה קלאוס.

צה"ל נסוג מהעיר, כדי לאפשר לאת קיומם של טקסי החג, והודיע שצליינים ומתפללים יוכלו להגיע למקום. עם זאת, הכוחות נשארו פרוסים מסביב לעיר, בשל התרעות חמות על פיגועים. בתוך העיר הוצבו שוטרים פלסטינים בלבוש אזרחי, כדי לכוון את התנועה ושומרים על הסדר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by