בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משמרת מחאה סוערת מול הנהלת בנק הפועלים 
 
 משמרת מחאה בהשתתפות ועדי העובדים בבנקים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ועדי העובדים של יתר הבנקים הציבו משמרת מחאה מול משרדי הבנק בת"א; במקום התפתח עימות מילולי ופיזי; מנגד הפגינו עובדי בנק הפועלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות מחברי ועדי העובדים של הבנקים בישראל הפגינו לפני הצהריים מול משרדי הנהלת בנק הפועלים ברחוב רוטשילד בתל אביב. המפגינים הציבו משמרת מחאה נגד הכוונה לפטר 900 מעובדי הבנק.

ראשי הוועדים, מצוידים במגפונים, קראו קריאות וצעקות בוז לעבר הנהלת בנק הפועלים ודווח גם על עימות פיזי בין יושבי הראש של ועדי העובדים של בנק לאומי ובנק הפועלים. יו"ר ועד העובדים של בנק איגוד, איציק מוגבל, אמר כי "אין שום הצדקה לפיטורים שרירותיים בשעה כזו".

אל מול משמרת המחאה ניצבו עובדי בנק הפועלים, כשהם מלווים במאבטחים, ויצאו נגד פעילות ועדי העובדים, שמתחו ביקורת רבה גם על ועד העובדים של בנק הפועלים על שהסכים לתוכנית הפיטורים.

ראשי ועדי הבנקים מאיימים להשבית את כל המערכת הבנקאית בישראל, ברגע שהנהלת בנק הפועלים תתחיל לפטר את 900 העובדים, שעל פיטוריהם הודיעה בשבוע שעבר. אמש הכריזה חטיבת הבנקים בהסתדרות על סכסוך עבודה.

יו"ר ועד העובדים בבנק הבינלאומי הראשון, חנוך ליבנה, אמר אמש כי להנהלת בנק הפועלים כדאי להתעשת ולחזור בה מתוכנית הפיטורים המטורפים, כדבריו. "כדאי לועד העובדים בבנק להתחיל לייצג באמת את העובדים שלו", אמר ליבנה והוסיף כי "יש שם משטר פחד ואימים בבנק הפועלים. איומים על עובדים, לחץ מטורף ורשימת מוות שמאיימים להכניס לתוכה".
 

ועד עובדי בנק הפועלים מנסה לבטל את המיזוג עם מסד

 
בתוך כך חודש בתחילת השבוע המשא ומתן בין נציגי ועד העובדים של הבנקים והנהלת בנק הפועלים, על כוונת הבנק להתמזג עם בנק מסד. בעקבות המיזוג צפויים פיטוריהם של 200 מעובדי מסד ו-900מעובדי הפועלים.

היועצים המשפטיים של הוועד פנו לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה לבטל את המיזוג, ואתמול התכנסו ראשי וועדי העובדים של הבנקים בהסתדרות בת"א, לדיון בהמשך הצעדים בנושא הפיטורים בבנק הפועלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by