בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודאן: מגיפה קטלנית מאיימת למחוק אלפים 
 
 איזורים מוכי רעב נפגעים במגיפה. סודאן   
 
חדשות נענע

מקורו של נגיף ה"קאלא אזאר" הוא בזבובי חול; תוקף את המערכת החיסונית בדומה לנגיף האיידס; לרוב מדממים הקורבנות למוות; הרופאים: "אף אחד לא מעוניין לחקור את המחלה. אנו נלחמים במגפה ענקית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התפרצות מגיפה קטלנית מאיימת למחוק אלפי בני אדם בדרום סודאן. אתר סקיי ניוז מדווח הבוקר (שלישי) כי בעיקר מדובר על איזורים מסוכסכים ומוכי רעב במדינה. נשאי הנגיף שגורם להתפרצות מחלת ה"קאלא אזאר" הם זבובי חול שמקורם באיזורים חמים, ובדומה לאיידס הנגיף תוקף את מערכת החיסון של הקורבן.

בסודן בלבד, גרמה המחלה למותם של יותר ממאה אלף בני אדם. צוות מצומצם של רופאים מארגון "רופאים ללא גבולות" הקים יחידה רפואית בדרום סודן שמטרתה לסייע לסובלים, ואולם לדבריהם זהו קרב מייגע.

לטענת הרופאים, המחלה תוקפתא ת המערכת החיסונית של הקורבן עד שזה מדמם למוות. לדברי ד"ר סימו בורלינג מהארגון, החולים "פשוט מדממים למוות - לרוב מהאף". בורלינג הוסיף כי "בשבוע שעבר היה תינוק שנפטר מדימום מהאף שלא פסק, פשוט כי הדם זורם כמו מים".

עוד טוענים הרופאים כי הם נתקלים בקושי רב בטיפול במגיפה משום ש"אף אחד לא מעוניין לחקור את המחלה. אנו נלחמים במגפה ענקית כאן כרגע".

הסימפטומים ל"קאלא אזאר" הם חום, איבוד משקל והתנפחות הטחול או הכבד. שיעור המוות מהמחלה עשוי להגיע לכדי 100 אחוזים. מדי שנה נדבקים במחלה, שהתפשטה בינתיים גם לבנגלדש, הודו, ברזיל ונפאל, כחצי מיליון בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by