בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם: לדאוג לבטחון המדענים העיראקים 
 
 בינתיים. פקחי האו``ם ממשיכים בבדיקות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סוכנות האו"ם פנתה למדינות העולם בדרישה לדאוג לשלומם של מדענים עיראקים ובני משפחותיהם; מדען ראשון נחקר היום על ידי הפקחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוכנות האטומית של האו"ם, מטעמה פועלים הפקחים בעיראק, פנתה היום (שלישי) למדינות העולם בדרישה לדאוג לבטחונם של מדענים עיראקים שירואיינו על ידי הפקחים ולבטחון בני משפחותיהם. בינתיים נמשכי מאמצי הפקחים התרים אחר האמת לגבי תוכניות פיתוח הנשק להשמדה המונית של הממשל בבגדד.

"ממשלות חייבות להציע הגנה ואפילו מקלט לאנשים אלו" אמר דובר הסוכנות. הסוכנות מסרה עוד כי היא החלה בזיהוי מדענים עיראקיים שייתכן כי יש בידיהם מידע חשוב לגבי תוכניות הנשק של עיראק.

ארה"ב טוענת כי הפקחים חיבים להיות מסוגלים להוציא מדענים עיראקיים ובני משפחותיהם מהמדינה. זאת, בכדי שיוכלו אלו לגלות את הידוע להם ללא פחד מפני ענישה אפשרית מצדו של הממשל העיראקי.
 

מדען עיראקי ראשון נחקר היום

 
המדען העיראקי הראשון שרואיין הוא מומחה גרעין בשם פרופסור סאבאח עבד-אל-נור. הפרופסור עבר תשאול של הפקחים באוניברסיטה הטכנולוגית של בגדד. זהו המדען הראשון שרואיין על ידי פקחי או"ם מאז 1998. פקיד קישור עיראקי דרש להיות נוכח במהלך הראיון, למרות המנדט שניתן לפקחים לראיין מדענים עיראקיים בפרטיות - ללא נוכחות נציגי הממשל.

עבד-אל-נור אמר לאחר פגישתו עם הפקחים כי הוא שביקש את נוכחותו של נציג הממשל במקום. עוד אמר המדען כי הפגישה היתה ידידותית ביותר וכי הפקחים נהגו עמו באופן מקצועי ולא העלו את האפשרות כי יתושאל מחוץ לגבולות עיראק.

פקחי האו"ם המשיכו היום את בדיקותיהם באתרים שונים בעיראק. צפוי כי הבדיקות ימשיכו גם מחר במהלך חג המולד. כ-150 בדיקות נערכו מאז חידשו הפקחים את פעולתם במדינה.
 

חשש ממשבר הומניטרי

מהאו"ם נמסר היום כי אספקת סיוע נאגרת באזור המזרח התיכון לקראת מלחמה אפשרית בעיראק. סוכנות הפליטים של האו"ם ביקשה ממדינות תורמות להעביר למעלה מ-37 מיליון דולר למימון תוכניות סיוע.

בארגוני הסיוע של האו"ם חוששים ממשבר הומניטרי בו עשויים להיות מעורבים אלפי פליטים ומאי שקט אזרחי נרחב. זאת, אם עיראק לא תמלא אחר דרישות האו"ם ומתקפה בהנהגה אמריקנית אכן תתרחש.ארה"ב לא תגיב להפלת המזל"ט האמריקני

עיראק תאפשר לאנשי CIA להתלוות לפקחי הנשק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by