בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקשה: לדחות מילואים לגבר המטפל בבתו התינוקת 
 
 האבא הוא המטפל העיקרי (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

האגודה לזכויות האזרח פנתה לפרקליט הצבאי הראשי בעקבות בקשתו של מורה לדחות מילואים; האגודה: חוק שוויון הזדמנויות בתעסוקה מקנה לאבות זכויות שוות לשל אמהות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האגודה לזכויות האזרח פנתה היום (שלישי) לפרקליט הצבאי הראשי, האלוף מנחם פינקלשטיין, בבקשה לדחות שירות מילואים לגברים שהם המטפלים העיקריים בילדיהם.

האגודה מבקשת להורות ליחידתו של מרסלו סבירסקי, חייל בגדוד הנדסה קרבית, לפטור אותו משירות מילואים של 30 ימים שאליו זומן ולהימנע מלזמנו למילואים עד סוף אוגוסט 2003. בנימוק של היותו המטפל בעיקרי בבתו בת השלושה חודשים.

סבירסקי הוא מורה במקצועו ואב לשני ילדים נוספים, בני עשר ושש. הוא נמצא כעת בשנת שבתון. רעייתו מסיימת בסוף החודש את חופשת הלידה שלה ומחוייבת לשוב לעבודתה. סבירסקי פנה מספר פעמים למפקדיו בבקשה להשתחרר מהשירות אך נדחה.

עורכת דינו מהאגודה, הדס תגרי, טוענת כי הזכות לשיוויון מחייבת את צה"ל לכבד את המחוייבות של חיילי המילואים, ויש להנחות את רשויות הצבא לדחות או לפטור זמנית משירות מילואים גברים המשמשים כמטפלים העיקריים בילדיהם. בנוסף, היא מסתמכת על חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה ומבקשת להשוות את מעמד האמהות לאבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by