בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום בחצרים: מסדר כנפיים 
 
 40 אחוז עירונים, 11 אחוז מרעננה. בוגרי קורס טיס   
 
חדשות נענע

הטקס המסורתי בהשתתפות בכירי מערכת הבטחון נערך בחצרים; ואצלנו: סג"מ מתן, שחקן הוקי מצטיין, מספר את סיפורו של פרח טייס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבסיס חיל האוויר בחצרים נערך היום (חמישי) "מסדר הכנפיים" המסורתי למסיימי קורס טיס. בטקס השנה השתתפו שר הבטחון שאול מופז, הרמטכ"ל רב אלוף משה יעלון, ומפקד חיל האוויר האלוף דן חלוץ. לטקס הוזמנו גם ילדים המאושפזים בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, אותם אימצו חניכי הקורס.

קצת נתונים על בוגרי הקורס השנה: 46 אחוז מהם מתגוררים ביישובים עירוניים (מתוכם 11 אחוז ברעננה) ורק 5 אחוזים קיבוצניקים. 88 אחוז הינם בוגרי מגמות ריאליות ו-44 אחוז הם בנים לאמהות שעובדות בתחום החינוך.

בקורס השנה לא סיימו בנות, למרות שעד כה סיימו חמש בנות את קורס הטיס, מתוכן שלוש נווטות ושתי טייסות. יצויין כי בנות משולבות בקורס טיס כבר חמש שנים.
 

בלי בגרות - עם כנפיים

סג``מ מתן: כשאתה אוהב משהו אז לך עם זה עד הסוף
 סג``מ מתן: כשאתה אוהב משהו אז לך עם זה עד הסוף   
אחד מפרחי הטייס שיעמדו הערב על מגרש המסדרים הוא סג"מ מתן, בן 20, שגדל בכפר הנשיא בצפון הארץ. בראיון לחדשות נענע מספר מתן כי בבית הספר העדיף להתרכז בעיקר בספורט ולא בלימודים ואף סיים (רחמנא לצלן) ללא תעודת בגרות: "הייתי קפטן נבחרת הנוער בהוקי ושיחקתי גם בבוגרים. במסגרת זו נסעתי לטורנירים ומשחקים בחו"ל ולפני הצבא נסעתי לקנדה להבחן בקבוצה מסויימת, אולם בסופו של דבר החלטתי לוותר על ההצטרפות לטובת הגיוס".

כך ויתר לו הסג"מ על קריירת ספורט מזהירה לטובת קורס טייס. "עד היום אני לא ממש מעכל את זה שאני טייס. רציתי להגיע לאחת הסיירות וכשהגיע הזימון לטיס אמרתי שאם אני אפול מטיס אפשר ליפול למקומות טובים".
 
מכיוון שסג"מ מתן לא למד בבית הספר, כשהגיע לקורס הוא היה צריך ללמוד הכל בפעם הראשונה. רבים מחניכי הקורס באים עם רקורד של חמש יחידות במקצועות הריאליים. סג"מ מתן מעיד כי חניכים ששלטו בחומר עזרו לו. עוד מוסיף כי, "הקטע הקשה יותר היה הנפילה של החברים הקרובים, כי כל פעם שאה מתחבר למישהו, הוא נופל ואז אתה מתחבר עם חבר'ה אחרים וגם הם נופלים".

משפחתו בניגוד אליו האמינה בו לאורך כל הדרך. לדבריו כל נושא הטיסה בא לו בקלות, ולכן כשהבין שהוא טוב בזה לעומת שאר הדברים, הבין גם שהוא הולך לסיים את הקורס.

חוויות מהקורס יש לו והרבה: "בשנה הראשונה יוצאים אחת לשלושה שבועות וזה היה מאוד קשה. אבל אחר כך מתחילה הטיסה ואני אישית מרגיש שהטיסה זו חוויה עילאית, מתווסף לך מימד של חופש אבל גם של אחריות מצד אחד אתה באוויר, אבל מצד שני אתה מקבל אחריות על מכונה שעולה מיליונים".

על התואר "פרח טייס" הוא אומר: "זה נראה קצת מוזר, כי זה שם תואר כזה שלא ממש מרגישים אותו כשאתה בצבא, אבל כשיוצאים הביתה, יש הרגשה ענקית של מיצוי עצמי".

כששאלנו את סג"מ מתן מה צריך לעשות בשביל להיות חלק ממסדר הכנפיים הבא אמר: "כשאתה אוהב משהו אז לך עם זה עד הסוף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by