בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום: שביתה מלאה בבר אילן; עיצומים בשאר האוניברסיטאות 
 
 
חדשות נענע

העיצומים יימשכו 4 שעות לאות הזדהות עם מאבקה של בר אילן; הסיבה: כוונת יו"ר הוועד המנהל של בר אילן לכפות יישום דו"ח מלץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיצומים יתקיימו היום (רביעי) באוניברסיטאות ברחבי הארץ: באוניברסיטת בר אילן לא יתקיימו לימודים כלל, ואילו בשאר האוניברסיטאות לא יתקיימו הרצאות במשך ארבע שעות החל מהשעה 11:00..

העיצומים ננקטים בשל החלטתו של יו``ר הוועד המנהל של אוניברסיטת בר אילן, עו``ד יעקב נאמן, להתחיל ביישום דו``ח מלץ לשינוי המבנה הניהולי והארגוני באוניברסיטה.

בישיבה שקיים אמש סנאט אוניברסיטת בר אילן החליט סגל המרצים להביע אי אמון בנאמן, "בשל התנהלותו הבלתי הולמת וניסיונו לכפות באורח חד צדדי תקנון חדש, הפוגע בעצמאותה האקדמית של האוניברסיטה". רקטור האוניברסיטה, פרופ' יוסי ישורון, אמר כי "פעילותו של נאמן תכניס את המסחור והפוליטיקה למערך האקדמי, דבר שיוביל לכך שמנהלים ממונים, המקורבים לפוליטיקאים ולתככים, יחליטו מה ללמד בחוג לארכיאולוגיה, איזו יצירה ללמד בחוג לספרות ואיזה מחקר רפואי לבצע".

פרופ' ישורון קרא לנאמן לדחות את הצבעת הוועד המנהל על יישום דו"ח מלץ, שצפויה להתקיים בעוד כשבועיים, עד מושב חבר הנאמנים הבא, במאי 2003. בכוונת נאמן להביא את ההחלטה על יישום דו"ח מלץ להצבעה בעוד כשבועיים.

דו"ח מלץ, שנתקבל לפני כשלוש שנים, ואושר על ידי הממשלה, קובע כי יש לבטל את המבנה הדואלי של נשיא-רקטור, המייצגים את הסגל המנהלי והאקדמי, וממליץ לעשות זאת בין היתר בצמצום חברי הסנאט, שהוא הגוף האקדמי העליון באוניברסיטה, ל-17, והכפפת הרקטור לנשיא האוניברסיטה.

משמעות ההחלטה היא ביטול ההפרדה בין הגוף האחראי על הניהול האקדמי (הסנאט) לזה האחראי על הניהול האדמניסטרטיבי (הועד המנהל), וכתוצאה מכך צמצום עצמאותו ומשקלו של הסגל האקדמי בניהול האוניברסיטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by