בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: הפעיל הפרו-דמוקרטי שוחרר והגיע לניו-יורק 
 
 קסו ונלי נפגש עם בתו בשדה``ת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שעות לאחר ששוחרר מהכלא הסיני הגיע לארה"ב; הודה לממשל האמריקני על העזרה בשחרורו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קסו ונלי, אחד מהבולטים בפעילי זכויות האדם הסיני, הגיע לארה"ב שעות ספורות לאחר ששוחרר מהכלא. קסו ואשתו נפגשו עם בתם המתגוררת בארה"ב ועוסקת בהוראה.

קסו עצור בכלא הסיני משנת 1998. הוא נעצר לאחר שניסה להקים את המפלגה הדמוקרטית האופוזיציונית לממשל הסיני. קסו נאשם בפגיעה בבטחון המדינה ונידון ל-13 שנות מאסר. לאחר שזכה לחנינה מוקדמת יצא מגבולות סין וטס לארה"ב. "זה נחמד להיות אדם חופשי, להיות עם אשתי ובתי", קסו אמר את הדברים לאחר שנחת בשדה התעופה לה-גווארדיה בניו-יורק.

קסו סובל מנגיף הפיטיטיס בי, וכתוצאה מכך זכה לחנינה מטעמים רפואיים לאחר שחלה החמרה במצבו הרפואי. התנועה לזכויות האדם האמריקנית אמרה כי אסור לטעות ולחשוב כי שחרורו הוא חלק משינוי בגישת הממשל הסיני. לטענתם היתה זאת מחווה בלבד עבור ממשל בוש, ומהלך ציני של בייג'ין על מנת למנוע את הביקורת הבינלאומית עליה.

התחנה הראשונה שלו בארה"ב היתה בעיר שיקגו שם התאחדו הוא ואשתו עם בתם, שאותה לא ראה זה מספר שנים. מיקי שפיגל חברה של בתו, ואחד מהחוקרים במחלקה האסייתית בתנועה לזכויות האזרח האמריקנית, אמר על מפגש האיחוד: "זה היה פשוט נפלא, זה היה אחד הרגעים המרגשים ביותר שראיתי".

שחרורו נעשה במקביל לביקורו של הדיפלומט האמריקני לורן קראנר, אשר העביר לשלטונות הסינים רשימה של 298 בני אדם שלטענת וושינגטון עצורים על רקע פוליטי. בעקבות הביקור הסכימה סין לפתוח את גבולות המדינה, ולאשר את ביקורם של מומחים לזכויות האדם מטעם האו"ם, במטרה לשפר את המוניטין שלה בעניין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by