בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק אוגרת מזון לקראת המלחמה 
 
 עיראק. הוכפלו הקצבות המזון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הממשל העיראקי הכפיל את הקצבות המזון; המטרה לאגור מספיק מזון ל-3 חודשים לפחות; סדאם אתמול בראיון לקראת חג המולד: אנחנו מוכנים למלחמת קודש בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פקחי הנשק ממשיכים כרגיל (רויטרס)
 פקחי הנשק ממשיכים כרגיל (רויטרס)   
עיראק הכפילה את כמות תלושי המזון אותן היא מספקת לאזרחים לקראת מתקפה אמריקנית אפשרית, כך מסר היום (חמישי) שר המסחר העיראקי. השר, מוחמד מהאדי סלאח, מסר כי כמות ההקצבות שסופקה עד כה תספיק לפחות לשלושת החודשים הבאים.

פקחי הנשק של האו"ם, בדקו היום לפחות 3 אתרים בחיפוש אחר נשק המוני ותיחקרו מספר מדענים באוניברסיטה הטכנולוגית בבגדד.

סדאם חוסיין אמר אמש בנאום טלווזיוני חגיגי לכבוד חג המולד, לאומה העירקאית כי הוא מוכן לצאת למלחמת קודש באויב האמריקני. לדבריו כוחות השחור והרוע פועלים לייצר את הסיטואציה שמובילה לחוסר יציבות, "ישראל וארה"ב מנהלים את המלחמה הזאת על מנת להפיץ את משנתם, מטרתם לשלוט בגורלות העולם".

בנאומו התייחס סדאם למשימת פקחי הנשק של האו"ם ואמר כי: "אנחנו בטוחים בתוצאת משימת הפיקוח, תוצאה שתהמם את ארה"ב, ואנחנו נחשוף את כל השקרים האמריקנים".

מי שלא יחגוג את חגיגות חג המולד הם יותר מ-100 פקחי הנשק של האו"ם, שדחו על הסף את האפשרות לקחת יום חופש ולחגוג את החג, והעדיפו במקום זאת להמשיך במשימתם. משימה העלולה להכריע את עניין המלחמה.

פקידי ממשל עיראקים אמרו כי קבוצות מהמועצה האטומית הבינלאומית, והוועדה המכוונת של האו"ם ביקרו אתמול ב- 5 אתרים במרכז ובדרום עיראק.

הצוות הבליסטי של הפקחים ביקר במתקן צבאי במרכז עיראק, בזמן שהצוות הביולוגי פיקח על מפעל אחר באותו איזור. קבוצות אחרותביקרו באתרים חסויים נוספים הממוקמים בדרום-מערב בגדד. לפחות 24 מומחים אשר בילו את הלילה בעיר בצרה פיקחו גם הם באתרים בעיר.

הפקחים תיחקרו השבוע מדען עירקי, בפעם הראשונה מאז חידשו את הבדיקות בעירק לפני כחודש. המדען, הפרופסור סבח עבדל נור תוחקר במשך יותר משעה בעת ביקור הפקחים באוניברסיטה הטכנולוגית בבגדד. הוא תוחקר בנוכחותו של נציג עיראקי על פי דרישתו. נמסר כי המדען השתתף בשעתו בתוכנית הגרעינית של עיראק ותחקורו הוא המשך למשימות הפיקוח משנת 1998.

בתוך כך דיווח בלונדון, העיתון הערבי א-שארק אל אאוסת, כי סוכנים של הסי.אי.איי ניסו לשחד שלושה קצינים בכירים בצבא עיראק כדי שיערקו למערב. לדברי העיתון מדובר ביועצו של סאדם חוסיין לעניני מדע, המנהל לשעבר של תוכנית הגרעין של עיראק ועוד מומחה בתחום. השלושה באו למרכז האו"ם בניו יורק לשאת ולתת על חידוש פעולות הפקחים בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by