בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הבריאות: לא לחסן נגד אבעבועות שחורות 
 
 חיסון נגד אבעבועות שחורות. בינתיים לא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רשות האשפוז העליונה: לפי שעה לא מחסנים נגד המחלה; מספר האזרחים שפונים מדי יום לתחנות הרענון גדל בשבוע האחרון פי 10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל משרד הבריאות, בעז לב, הודיע בצהריים (רביעי) כי במשרד הבריאות ממליצים שלא לחסן בשלב זה את האוכלוסייה כולה נגד אבעבועות שחורות. אמש התגבשה ברשות האישפוז העליונה (הגוף הקובע את מדיניות הבריאות בשעת חירום), הדעה כי אין סיבה לחיסון המוני של האוכלוסייה.

יחד עם זאת, הבהירו משתתפים בדיון שנערך בעניין, כי ההחלטה הסופית בעניין תהיה של רה"מ, בהתאם להערכות המודיעין. בדיון אמש שררה הסכמה כמעט מלאה, כי יש להמשיך ואף להרחיב את חיסון צוותי כוחות הביטחון. ברשות חברים ראשי משרד הבריאות, קופות החולים, מפקדת קצין רפואה ראשי בצה"ל וחברים בצוות לטיפול במגיפות, ובראשה עומד מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בועז לב.
 

נהירה לתחנות לריענון ערכות מגן

 
ההתעסקות התקשורתית בימים האחרונים במתקפה הצפויה בעיראק הצליחה לעורר את אזרחי ישראל ולשלוח אותם לתחנות לריענון ערכות מגן. אמדן בלתי רשמי של צה"ל: בשבוע החולף הכפיל עצמו ב-10 מספר האזרחים הפונים לתחנות. מכ-5,000 פניות ליום עד ל-33 אלף שלשום ואפילו לכ-50 אלף אמש.

בפיקוד העורף סבורים כי יוכלו להתמודד לפי שעה עם מספר הפונים הגדול, לכן בשלב זה לא תופעל תוכנית החירום "אבן פינה", שבמסגרתה ערוך הפיקוד לפתוח כ-100 תחנות בכל רחבי הארץ. הצעד המיידי היחיד שעליו תתקבל החלטה בקרוב יהיה פתיחת התחנות גם בימי שישי.

יצויין כי שיעור האזרחים שברשותם ערכות מגן שרועננו עומד כיום על קרוב ל-90 אחוז ובמרכז הארץ השיעור אף גבוה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by