בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: אזרחי ישראל אינם צריכים להדיר שינה מעיניהם 
 
 
חדשות נענע

בטקס סיום קורס טיס אמר מופז כי ישנה דאגת יתר בציבור בנושא העיראקי; לדבריו: אם ישראל תהיה נתונה בסכנה היא תדע לסכל אותן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בטקס סיום קורס טיס הנערך הערב (חמישי) אמר שר הביטחון, שאול מופז, כי ישנה דאגת יתר בציבור בנושא העיראקי. לדבריו "אזרחי ישראל אינם צריכים להדיר שינה מעיניהם, אך ישראל צריכה להתכונן למלחמה כאילו היא בלתי נמנעת".

שר הביטחון, שאול מופז, הוסיף כי אם ישראל תהיה נתונה בסכנה היא תדע לסכל את הסכנות מקרוב או מרחוק. בתשובה לשאלה האם הוא אומר את הדברים על בסיס הערכה שהסיכוי שישראל תותקף קטן, השיב מופז: "יש סיכוי, אך לא בהכרח נותקף כי אנחנו באמת לא חלק מזה". לדבריו, "במציאות הנראית כרגע - אין מקום לבהלה".

הרמטכ"ל רב אלוף משה יעלון הזהיר בטקס את מנהיגי ערב לבל יתקיפו את ישראל. "על כל שליט ערבי לדעת שאם יניף את חרבו נגד ישראל ימצא צה"ל חזק ומרתיע שבמרכזו חיל האוויר", דברי הרמטכ"ל. יעלון הוסיף כי סדאם חוסיין עשוי לתקוף את ישראל בירי טילים, תקיפת מטוסים או פעולות טרור בעורף.
 

אמ"ן: עיראק לא מאיימת על ישראל

המתקפה האמריקנית בעיראק צפויה להיפתח בתחילת פברואר, כך העריך השבוע ראש אמ"ן, אלוף זאב פרקש. לדבריו, הממשל האמריקני יקיים הערכת מצב בסוף חודש ינואר, בהתבסס על דו"ח פקחי הנשק של האו"ם, שיוגש ב-27 לחודש הבא.

פרקש טען, שקיימת סבירות נמוכה בלבד שעיראק תנסה לתקוף את ישראל בנשק לא קונבנציונלי, לפני שתתקוף אותה ארה"ב. הסיבה היא שעיראק לא תרצה לחשוף את מחסני הנשק הללו. עם זאת, ראש אמ"ן לא אמר שעיראק לא תתקוף את ישראל לאחר שתפרוץ המלחמה.

הוא הדגיש, עם זאת, שבניגוד למלחמת המפרץ שהתקיימה בשנת 1991, עיראק אינה משחררת איומים נגד ישראל, אלא מצהירה שתגן על עצמה מפני מי שיתקוף אותה. כזכור, ארה"ב אמרה לישראל שצה"ל לא יקח חלק במערכה נגד עיראק.

בדברים שנשא פרקש בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת הוא אמר עוד שארגון אל- קאעידה החל למקד את פעילותו בפגיעה במטרות יהודיות וישראליות. לדבריו, ארגון הטרור פועל לבניית תאים של הארגון בשטחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by