בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זינזאנה בגוואטמלה 
 
 שוטרים ממוגנים השיבו את הסדר על כנו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

18 אסירים נהרגו במהומות שפרצו באגף השמור; נערף ראשו של האסיר ששלט בסחר הסמים והנשק בכלא; 14 אסירים הוצתו למוות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פינוי הגופות בכלא פוונסיטו (רויטרס)
 פינוי הגופות בכלא פוונסיטו (רויטרס)   
18 אסירים נהרגו במהלך מהומות ברוטאליות שהסתיימו אתמול (שלישי) בבית כלא סמוך לגואטמלה סיטי, בירת גואטמלה. ראשו של אחד האסירים נערף ו-14 אסירים נוספים הוצתו למוות. 30 אסירים נוספים נפצעו. המהומות שפרצו בכלא פוונסיטו החלו כאשר מאות אסירים תבעו ביקורים נוספים וכן את פיטוריהם של מספר סוהרים.

תחילה מרדו האסירים באגף השמור ביותר והשתלטו על חלק מהכלא בו נמצאים כ-1,228 אסירים. בשלב זה נהרג אסיר אחד. מו"מ החל עם המורדים אך הגיע במהרה למבוי סתום. אז שבו המורדים את האסיר ג'וליו בטטה שככל הנראה שלט בסחר הסמים והנשק בכלא. למרות כוחו הרב, נראה כי בטטה סבל מחוסר פופולאריות בקרב עמיתיו למאסר ואלו השתמשו בסכינים ומצ'טות על מנת לערוף את ראשו שלאחר מכן הוצג לראווה בפני יתר האסירים.

צעד זה הביא לקרבות דמים בין כנופיות אסירים יריבות שנלחמו זו בזו בעזרת מצ'טות בכדי להשתלט על חלקים שונים של הכלא. חברי כנופיה אחת לכדו 14 אסירים מכנופיה יריבה, הרטיבו אותם בבנזין והציתו אותם למוות.

בשלב זה פרצו שוטרים ממוגנים לכלא והשיבו את הסדר על כנו. אף אסיר לא נמלט מהכלא בזמן המהומות. שני אסירים שנפצעו במהלך השתלטות השוטרים על הכלא מתו לאחר מכן בבית החולים. 30 אסירים נוספים נפצעו מפגיעות מצ'טה וטופלו בבית החולים.

כ-200 שוטרים עמלו קשות בנסיון להשתלט על בני משפחה וחברים של האסירים שהמתינו בשערי המוסד בניסיון לבדוק האם יקיריהם נמצאים בין האסירים שנהרגו או נפצעו. הקרובים תבעו מהרשויות לשחרר את גופות ההרוגים. חיילים נשלחו למקום על מנת לוודא שהפגנת הקרובים לא תהפוך גם היא לאירוע אלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by