בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טורקיה האריכה האישור לשימוש אמריקני בבסיסיה  
 
 
חדשות נענע

מטוסים אמריקנים יוצאים מהבסיס הטורקי לסיורים באזור האסור לטיסה בצפון עיראק; טורקיה צפויה למלא תפקיד מרכזי במתקפה אפשרית בעיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טורקיה האריכה היום (רביעי) בשישה חודשים נוספים את המנדט המאפשר למטוסי קרב אמריקנים להשתמש בבסיס אווירי שבתחומה על מנת לסייר באיזור האסור לטיסה בצפון עיראק.שר החוץ הטורקי אמר במהלך נאומו בפרלמנט כי "באווירה זו, כשמתח וחוסר יציבות שוררים בצפון עיראק, המשך הפעולות הנו ראוי ונוח". הפרלמנט אישר, כאמור, את הארכת המנדט.

לאחורנה דווח בעיתון טורקי כי ארה"ב ביקשה את רשותה של טורקיה להציב כ-80 אלף חיילים אמריקנים בתחומה. לפי הבקשה, החיילים יוצבו באזורים סמוך לגבול עם עיראק במשך 5 שנים.

טורקיה צפויה למלא תפקיד מרכזי במתקפה אפשרית בעיראק. זאת, למרות חששות הקיימים במדינה כי מתקפה בעיראק עשויה לערער את כלכלת טורקיה ולעורר אי שקט בקרב המיעוט הקורדי במדינה.

בקבינט הטורקי דנו היום בשאלה עד כמה עמוקה תהיה המעורבות הטורקית במתקפה, אך לא הצליחו להגיע להחלטה. מאוחר יותר השבוע עתידה לדון בנושא מועצת הביטחון הלאומית בה יושבים גנרלים לצד אישים פוליטיים.
 
 
מאז 1991 יוצאים מטוסים אמריקנים מהבסיס הטורקי לסיורים בצפון עיראק, באזור שנוצר על מנת להגן על המיעוטים הכורדי והשיעי במדינה.

טורקיה פורסת כוחות לאורך גבולה עם עיראק
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by