בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה עתירת ההסתדרות נגד בנק הפועלים 
 
 לא היתה לנו ברירה. שרי אריסון (ערוץ 1)   
 
חדשות נענע

היום תתכנס חטיבת הבנקים של ההסתדרות להחליט על המשך המאבק; ראשי ועדי העובדים ביתר הבנקים מאיימים להשבית המערכת הבנקאית מיום שני; שרי אריסון, מבעלי השליטה בבנק הפועלים: אין לנו ברירה אלא לפטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הדין האזורי לעבודה דחה אחר הצהריים (חמישי) את עתירתה של ההסתדרות נגד הפיטורים בבנק הפועלים, ומאוחר יותר היום תתכנס חטיבת הבנקים של ההסתדרות להחליט על המשך דרכי המאבק בבנק הפועלים. בתוך כך מאיימים ראשי ועדי העובדים בבנקים האחרים בארץ, לשבש את פעילות הבנקים כבר מיום שני, למרות שלא עברו השבועיים הדרושים מיום הכרזת סכסוך העבודה.

שרי אריסון, מבעלי השליטה בבנק הפועלים אמרה אתמול, במסיבת עיתונאים שכינסה בנושא הפיטורים בבנק, "לא היתה לנו ברירה. אם לא היינו מפטרים היתה לנו בעיה בעוד שנתיים שלוש". אריסון הוסיפה כי אינה מוכנה להשמצות ולהסתה. "אנחנו רגילים במדינה לעשות צעדים רק לפני קריסה", אמרה אריסון והוסיפה, "כשהנהלת הבנק החליטה לפטר 900 מעובדי הבנק הבנתי כי אין לנו ברירה."

אריסון הגיבה לדברי וועדי העובדים בבנקים, לפיהם הפיטורים מיותרים נוכח הרווחיות הגבוהה של הבנק. "בנק הפועלים הוא אחת מספינות הדגל הבודדות במשק. נכון, הרווחנו מיליארד שקל אבל זה לא אומר שאריסון והשותפים האחרים בבנק הרוויחו מיליארד שקל", אמרה. "אין חברה שפיטרה עובדים עם תנאים כאלו. לא זרקנו איש לרחוב".

בתגובה לשמועות כי הקבוצה מחפשת לממש אחזקות בישראל, אמרה: "אני לא מוכרת שום דבר". היא הוסיפה, שבעתיד, כשהמצב יתאושש, תשקול למכור נכסים. "כרגע אני לטובת המדינה. למדתי מאבא שלי שבחיים יש גלים, כרגע אנחנו בירידה, אבל באיזשהו שלב נעלה על הגל שוב".
 

יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי: אריסון נולדה עם מצקת זהב בפה

 
ריקי בכר, יו"ר ועד העובדים בבנק דיסקונט, הגיב על הדברים: "אף אחד לא יכתיב לנו איך לנהל את המאבק". יו"ר ועד העובדים בבנק לאומי, לואי רוט, אמר שלא ציפה לתגובה אחרת מאריסון. "שרי אריסון נולדה עם מצקת זהב בפה, היא לא יודעת מה זו אבטלה ולא יודעת מה זה להיות מובטל. הראייה של המשפחות האלו היא אך ורק דרך חור המטבע, בלי שום יחס ואנושיות".

הוועדים מתנגדים לפיטורים, וההסתדרות הודיעה ביום שני על סכסוך עבודה כללי במערכת הבנקאית. רק כעבור שבועיים מיום ההכרזה תוכל ההסתדרות להשבית את כל המערכת הבנקאית.

בהפגנת מחאה מול המשרדים הראשיים של בנק הפועלים נשאו המפגינים שלטים עליהם נכתב: "אריסון ודנקנר מרוויחים מיליארד וחצי שקל בשנה ולא סוגרים את החודש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by