בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרוייקט ישראלי-אמריקני להגנת מטוסי נוסעים 
 
 ההחלטה התקבלה בעקבות הירי על מטוס ארקיע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון קיבל את המלצת משרד הביטחון ואישר הערב את הפרויקט; זאת, בעקבות הירי לעבר מטוס ארקיע בקניה לפני חודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אישר היום (רביעי) למשרד הביטחון להתחיל בפרויקט משותף עם ארה"ב לייצור מערכות הגנה מפני טילי קרקע-אוויר עבור מטוסי נוסעים.

שרון הודיע על החלטתו בכינוס בנושאי ביטחון התעופה האזרחית, בעקבות ניסיון הפיגוע במטוס ארקיע בקניה לפני כחודש. בדיון השתתפו שר הביטחון, שאול מופז, שר החוץ, בנימין נתניהו, שר האוצר, סילבן שלום, ובכירי מערכת הביטחון. מן הדיון נראה, שיעבור זמן רב עד שיותקנו מערכות המיגון במטוסי נוסעים אזרחיים, ולא ברור אם זה יקרה בכלל.

בכינוס נדונו חלופות להגנה על מטוסי נוסעים. אפשרות אחת היא מערכת נורים, שנמצאת כבר בשימוש מטוסי חיל האויר. השימוש בה במטוסים אזרחיים מחייב אישור אמריקני, ומנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, פנה בעניין זה לוושינגטון. אפשרות אחרת היא מערכת אלקטרואופטית הנמצאת בשלבי פיתוח, ותיכנס לשימוש בעוד כשנה וחצי.

גורמי ביטחון מעריכים, שמינהל התעופה האמריקני לא יעניק את אישורו להתקנת מערכות הנורים, שמשבשים את פעולתם של טילי כתף המתבייתים על החום שפולט מנוע המטוס. גם לגבי המערכת האלקטרוואופטית יש חשש שהמינהל האמריקני לא יעניק אישור.

שיתוף הפעולה העסקי עם חברה אמריקנית יקל על תהליך האישור, משום שלחברה יהיה אינטרס לדחוף את המוצר בין מסדרונות הביורוקרטיה האמריקנית. שיתוף הפעולה גם יקל על מימון הפיתוח והייצור, וירחיב פוטנציאל השוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by